Akistata su džiazo milžinais Kita

Lapkričio 7, 2018.
Jau kitą savaitę Vilniuje prasidės tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz 2018“, kurio programoje – „Grammy“ apdovanojimus pelnę meistrai, elektroninės muzikos virtuozai bei šiuolaikinio džiazo korifėjai. Festivalio atidarymo koncerte gros vienas žymiausių Europos džiazo saksofonininkų Andy Sheppardas, koncertavęs su ryškiausiomis planetos žvaigždėmis ir toliau stebinantis savo neišsemiama fantazija.
Espen Eriksen Trio ir Andy Sheppardas
Į „Vilnius Mama Jazz“ sceną žengs ir amerikiečių grupės „Now Vs Now“ lyderis Jasonas Lindneris. Britų roko dainininkas Davidas Bowie 2015 m. albumą „Blackstar“ nusprendė įrašyti su džiazo muzikantais. Tuo metu niekas to negalėjo atspėti, bet 2016-ųjų pradžioje išleistas diskas tapo paskutiniu roko ikonos darbu – po poros dienų jis mirė. Savo paskutinį albumą Davidas įrašė su saksofonininko Donny McCaslino grupe, kurioje grojo ir „Now Vs Now“ lyderis J. Lindneris. Kone visi klavišinių instrumentų garsai, kuriuos girdite šiame išskirtiniame albume, yra įrašyti jo – Jasonas už šį darbą pelnė du „Grammy“ apdovanojimus ir įspūdingą eilutę savo biografijoje. Jasono koncertas bus vienas labiausiai intriguojančių renginių šių metų „Vilnius Mama Jazz“.
„Now Vs Now“ su Jasonu Lindneriu
Pagarba džiazo veteranams čia visada derinama su pastangomis pristatyti kuo daugiau Lietuvos artistų, naują muzikos kalbą kuriančių čia ir dabar. Trombonininkas, kompozitorius ir aranžuotojas Jievaras Jasinskis, aštuoniolikmetis pianistas Domas Žeromskas – tai tik keli lietuviški vardai.

Šių metų festivalį vainikuos muzikos legendos dukra – vokalistė, dainų autorė Deva Mahal. Kartais sakoma, kad ji gimė su bliuzo genais kraujyje. Nieko nuostabaus – jos tėvas yra JAV bliuzo superžvaigždė, šįmet jau trečiąją prestižinę „Grammy“ statulėlę pelnęs dainininkas ir gitaristas Taj Mahal.

Pasimatykime! 
Deva Mahal
Daugiau informacijos rasite čia.
Parašyti