Ant Velykų stalo – pastelinės spalvos Interjeras

Balandžio 18, 2019.
Eimantė Nemanė, „IKEA Lietuva“ interjero dizainerė, dalijasi Velykų šventės dekoro patarimais. „Dekoruodami šventinį stalą, geriausio rezultato pasieksite išlaikę nuoseklumą ir darną su namų interjero stilistika.“, – sako E. Nemanė. „Jei skandinaviško stiliaus interjere į dienos šviesą norite ištraukti puošnų močiutės servizą, pirmiausiai pasirūpinkite šiam servizui tinkamu „fonu“. Vienspalvė, minimaliai nėriniuota staltiesė ir balti ar neutralių, šviesių spalvų indai padės išryškinti servizą kaip išskirtinę dekoro detalę“, – rekomenduoja dizainerė.
Pavasario pastelė

Velykas švenčiame pavasarį, bundant gamtai, todėl dizainerė siūlo naudoti pastelines spalvas – rožinę, melsvą, žalsvą, gelsvą ar šįmet madingą koralinę spalvą. Itin elegantiškai atrodo viena spalvų palete dekoruotas stalas, kai skirtingi dekoro elementai skiriasi tik tos pačios spalvos intensyvumu. „Jei pavasaris jus įkvepia ryškioms spalvoms, Velykinio stalo dekorui rinkitės tas pačias pastelines, tik stipresnio intensyvumo spalvas. Spalvingus stalo dekoro elementus galima paryškinti baltos ar pilkos staltiesės fone.“, – pataria E. Nemanė.

Gaivi gamtos žaluma

Velykų stalą visuomet papuoš pavasarinė žaluma – skintos šakelės, pirmosios pražydusios lauko gėlės. Žalių augalų ir gėlių akcentai šiuo metu tampa vis madingesni stalo dekore ir išstumia iki šiol dominavusius blizgius, ryškius dekoro elementus.„Labai paprastas, bet įspūdingas Velykų stalas gali būti sukurtas iš kelių bazinių elementų – baltos staltiesės, baltų indų ir didelės vazos su ką tik pumpurus išleidusiomis šakelėmis. Didelėje vazoje šventiškai atrodys ir tradicinės verbos“, – neįprastą puošimo idėją siūlo dizainerė.

Natūralu – visada madinga

Puošnūs akcentai dekoruojant Velykų stalą vis dažniau keičiami medžio dekoro fragmentais. Iš medžio išpjauti padėkliukai, samanomis puoštas margučių serviravimo indas namams suteikia tikro šventiško jaukumo. Jį dar labiau pabrėš lininės staltiesės, stalo takeliai, šiaudiniai ar pinti aksesuarai. Ant stalo sugrįžta natūralumas, natūralių spalvų derinimas su pasteliniais atspalviais, tekstilės sluoksniavimas. 
Parašyti