Augalai interjere: 2019 metų tendencijos Interjeras

Balandžio 26, 2019. tekstas: Justė Gvazdaitytė
Septintajame XX a. dešimtmetyje dizaino pasaulyje nuvilnijo pirmoji augalų interjere banga. Tendencijų ratas apsisuko ir augalai vėl surado kelią į mūsų širdis ir gyvenamąsias erdves. Keičiantis poreikiui specializuotos gėlių parduotuvės savo klientus pradėjo lepinti kur kas retesnėmis augalų rūšimis, kurias gali auginti ne tik užkietėję sodininkai. Į kokius augalus šiais metais kryps interjero dizainerių ir architektų akys?
Paparčiai

Šie augalai vertinami ne tik dėl savo įspūdingos išvaizdos, bet ir dėl plataus rūšių pasirinkimo. Augalų mylėtojai paparčius vadina žaliosiomis „divomis“, nes jų priežiūra reikalauja įgūdžių, tačiau tinkamai pasirūpinus jų poreikiais, galima džiaugtis įspūdingu namų akcentu. 
Stambialapiai fikusai

Kalbama, kad šie fikusai turėtų užimti socialinių tinklų žvaigždės – monsetros – vietą. Šių fikusų lapai mėsingi, tvirti, „skanūs“. Jų tekstūra ypatinga, kelianti norą „suleisti į juos dantis“. Stambialapiais fikusais lengva rūpintis ir jiems nereikia daug saulės šviesos. 
Kalbama, kad fikusai turėtų užimti socialinių tinklų žvaigždės – monsetros – vietą
Bonsai

Daugelio pamėgtus sukulentus po truputį išstumia sugrįžę bonsų medeliai. Jų auginimas tampa savotišku iššūkiu, bet tinkamai prižiūrimas medelis sėkmingai auga ne vieną dešimtį metų. Ieškantiems kažko naujo, įdomaus ir keliančio azartą, bonsai turėtų atitikti šiuos lūkesčius. 
Parašyti