Ekscentriška ir rafinuota Portugalija Mada

Lapkričio 16, 2017. tekstas: Viktorija Urbonaitė, nuotraukos: Laima Penek
 Viktorija Urbonaitė ir fotografė Laima Penek siunčia linkėjimus ir Lisabonos ir dalijasi Portugalijos mados savaitės akimirkomis.

„Portugalai, pakalbinti apie madą, visada juokiasi, kad stiliaus pamokas jie pirmiausia gauna žiūrėdami muilo operas. Juokas juokais, tačiau visai neseniai Lisabona ir Porto tapo tarptautiniu stiliaus ir mados mylėtojų traukos centru – čia vyko įspūdinga Portugalijos mados savaitė. 

Podiumai buvo įrengti įspūdingiausiose erdvėse: naktiniame klube, ryškiaspalvių senoviškų tramvajų muziejuje, kadaise buvusiame fabrike, nebeveikiančioje gyvulių skerdykloje, išpieštoje ryškiaspalviais ir nuotaikingais grafičiais, uolose pasislėpusioje menėje elegantiškais gotikiniais skliautais. 

2018 metų pavasario/vasaros kolekcijose vyravo gaivališkos, sodrios, aktyvios spalvos; akį traukė ir ryškios neoninės spalvos. Ir moterų, ir vyrų rūbuose buvo drąsiai jungiamos rožinė ir raudona, mėlyna ir žalia, geltona ir garstyčių. Raštuose gausu dryželių, kontrastuojančių spalvinių juostų bei kompiuterinių žaidimų elementų. Audiniai lengvi, kuriantys plazdėjimo, plevenimo efektą; nevengiama permatomų medžiagų, jos sluoksniuojamos, siuvinėjamos ir taip sukuriamas tarsi efemeriško praeinančio laiko simbolis. Portugalijos mados tendencijos byloja, jog ateinančių metų pavasaris/vasara žavės ir stebins ekscentriška drąsa bei rafinuota elegancija.“

Parašyti