Geriausias privatus interjeras – „Lamų slėnio“ herojės K. Lastauskaitės namai Interjeras

Kovo 26, 2018. nuotraukos: Lina Jushke
Interjero konkurse „Metų interjeras / Auksinė paletė’17“ geriausiu privačiu interjeru tapo „Lamų slėnio“ herojės Kristinos Lastauskaitės sukurtas jos pačios namų interjeras Vilniaus senamiestyje. Dešimt metų užmiesčio name gyvenusi Kristina šiandien džiaugiasi naujų namų jausmu pačioje Vilniaus širdyje, kur persikėlė jos šeimos gyvenimas. Priešingai nei daugelis, jie ryžosi avantiūrai iš ramaus gamtos prieglobsčio nerti tiesiai į miesto šurmulį. Ir čia susikūrė savą ramybės oazę iš pilkšvų prigesintų spalvų ir auksinių rudens tonų.

Kristina pasakoja, kad kurti namus sau – sunkiausia. „Šie namai buvo pats didžiausias iššūkis, nes man patinka daugybė skirtingų dalykų, iš kurių teko atsirinkti, kas labiausiai tiktų šiai erdvei. Buvo gana įtemptas metas: vaikai maži, daug projektų ir, žinoma, pirmiausia imdavausi klientų užsakymų, tik paskui – savojo. Galiausiai kažkaip pavyko suvaldyti save – ėmiau galvoti, kaip įrengčiau šiuos namus, jei jie būtų ne mano. Kurdama interjerus visada pirmiausia bandau pajusti aplinką – ji ir padiktuoja interjero stilistiką. Dermė buvo visų svarbiausia ir kuriant šiuos namus. Rinkausi pastelinių prigesintų tonų spalvas, daug pilkų atspalvių, pilkintą medį, aukso detales. Norėjosi švarios, ramios, neperkrautos erdvės. Namų „vinimi“ tapo žaliasis kampas, jis tarsi apsikabinęs arką. Norėčiau jį visą apželdinti gyvais augalais, man tai – dar vienas iššūkis. Ko gero, tai gamtos, miško ilgesys. Juk net gyvendami name savo sklypą apželdinome tik prieš porą metų. Iki tol man užteko žalios vejos ir kelių augalų. Tad vyras į mano projektą vis dar žiūri su šypsena, bet aš tikiu, kad man pavyks“, – šypteli moteris.

Kristina prasitaria, kad balta pamažu užleidžia vietą sodresniems tonams. „Nori nenori egzistuoja tendencijos. Mes vis bandome joms nepasiduoti, bet kartais tai įvyksta nesąmoningai. Dabar ypač populiarus marmuras, auksas, žalvaris, varis. Spalvos vis labiau tamsėja, nors tamsios man visada patiko. Į namus vėl sugrįžta eklektika ir man tai atrodo visiškai logiška – juk ir mada, ir mūsų gyvenimo būdas šiandien labai eklektiškas.“
Parašyti