Įdomiausios vietos Pekine Kita

Sausio 24, 2018. tekstas: Žanna Jegorova
„Architektūra, miesto ritmas, maistas, menas ir naujos pažintys – tiek daug visko sutilpo į penkias Pekine praleistas dienas“, – įspūdžiais iš Kinijos sostinės dalijasi skaitytoja Žanna. 
Mergina pasakoja, kad tinkamiausias laikas aplankyti Pekiną – balandis, gegužė, kai gamta žydi, bei rudens pradžia, kai oras dar šiltas, o miestas nusidažo gelsvais spalvų tonais.

„Dieną patarčiau nebijoti pietauti paprastuose restoranėliuose, kurie savo kuklia išvaizda nekelia pasitikėjimo. Vakarą būtinai skirkite gilias šaknis turinčiam restoranui – jame galėsite paragauti ir tradicinių, ir egzotinių patiekalų“ – dalijasi skaitytoja.
Mergina pataria aplankyti šias vietas:

Lamos šventykla (Yonghe Lamasery). Viena didesnių šventyklų Pekine. Šalia jos vinguriuoja jauki medžiais apsupta gatvelė, kuria galima pasiekti Konfucijaus šventyklą, patekti į judrias Jiaodaokou ir Dongzhimen gatves su daugybę kavinių, restoranų ir krautuvėlių.Shichahai rajonas. Graži vieta pasivaikščiojimui ir pasivažinėjimui rikša. Netoliese ramus Beihai parkas ir Houhai ežeras. 

798 meno rajonas (798 Art District). Puiki galimybė pažinti Kinijos šiuolaikinę kultūrą, paragauti įvairių patiekalų, atrasti įdomių smulkmenėlių. Šiame rajone esančioje „Xin Dong Cheng Space for Contemporary Art“ galerijoje iki vasario pabaigos vyksta grupinė paroda „Deja vu“, kurioje eksponuojami ir lietuvių menininkų darbai. Kadaise čia buvo įsikūrusi didelė karinės pramonės gamykla, tad nenuostabu, kad daugumos šio rajono galerijų ir muziejų patalpos yra erdvios, įspūdingai aukštomis lubomis.

Uždraustasis miestas. Didingi Ming ir Čing dinastijų imperatoriaus rūmai.

Didžioji kinų siena. Pasiruoškite skirti šitai vietai visą dieną, nes iki jos teks važiuoti maždaug 100 km. Į sieną kopkite laiptais, o užkopę sukite dešinėn. Nuėję iki restauruotos sienos dalies pabaigos pamatysite autentišką penkis šimtus metų nerestauruotą sienos dalį. Baigę apžiūrinėti šią vietą toboganais (žemomis rogėmis) smagiai nusileiskite žemyn. Būtinai paragaukite šviežių migdolų, rojaus obuoliukų iš vietinių prekiautojų.

Pradėję eiti nuo Tiananmenio aikštės link Deshengmen bokšto praeisite Nacionalinį Kinijos muziejų ir Mao Dzedongo mauzoliejų

Zhengyangmen gatvė – jauki ir labai prižiūrėta pėsčiųjų alėja, kurioje rasite daugybę parduotuvių ir restoranų. 

Nuo aukščiausio Jingshan parko taško atsiveria puikus vaizdas į Uždraustąjį miestą.

Imperatoriaus vasaros rezidencija įsikūrusi apie 50 km nuo Pekino centro, tad lankydamiesi šioje vietoje užtruksite visą dieną. 

Sanlitun – modernus Pekino rajonas. 
Didžioji kinų siena
Uždraustas miestas
Smilkalų rūku apgaubta Lamos šventykla
Shichahai rajonas 
Parašyti