Interjero išskirtinumas – detalėse Interjeras

Vasario 14, 2018. tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė, nuotraukos: Vytautas Narkevičius
Ingrida Bieliauskė, interjero dizaino studijos „October“ dizainerė, pristato savo naują darbą – Antakalnyje esančio buto interjerą ir su „Lamų slėnio“ skaitytojais dalijasi keletu patarimų, padėsiančių interjere tinkamai suderinti spalvas, detales ir skirtingas faktūras. 
Spalvos 

Spalvos interjere mus veikia skirtingai. Išskiriamos šiltų ir šaltų atspalvių gamos. Prie šaltų spalvų nebijokite derinti šiltus atspalvius – taip įnešite namams jaukumo. Per daug spalvų, ypač nesuderintų, interjere gali sukurti chaosą. Patariu atspirties tašku pasirinkti vieną dominuojančią spalvą ir prie jos derinti dvi ar kelias kitas spalvas. Svarbiausia, kad bendrą foną kartu kurtų neutralios spalvos: balta, pilkšva, žemės atspalvių. 
Detalės

Nei vienas interjeras neapsieina be detalių. Tinkamas šviestuvų, rankenėlių, maišytuvų, paveikslų ar kitų elementų pasirinkimas namams suteikia jaukumo, paįvairina ir gyvumo suteikia net pačioms minimalistiškiausioms erdvėms. Nereikėtų baimintis žalvarinių, varinių ar juodų detalių. Ryškūs akcentai pasteliniame namų fone sukuria dailius atspindžius ir linijas. Būtent tai tinkamai suprojektuotame interjere kuria išskirtinumo jausmą.

Žaidimas detalėmis, jų faktūra, medžiagiškumu ir ryškesniais tonais interjerui suteikia daugiau gyvybės, originalumo, o kai kuriais atvejais – prabangos jausmą. Pavyzdžiui, pastelinių spalvų baldus puikiai papildo įvairių faktūrų medžiagos: nebijokite derinti vilną su linu, veliūru.
Apšvietimas 

Svarbu akcentuoti, kokią stiprią įtaką mūsų namams turi natūralus ir dirbtinis apšvietimas. Norėdami išryškinti tam tikras namų zonas, baldus ar atskiras detales – atkreipkite dėmesį į tinkamą šviesos srautą, jos intensyvumą, šiltumą. Šviesos trūkumas ar netinkamas pasirinkimas gali lengvai sugadinti erdvės charakterį ir nupilkinti detales, kurios savaime prašo joms skirti daugiau dėmesio.
Parašyti