It patyliukais veikiantys diplomatai Pokalbiai

Lapkričio 22, 2017. tekstas: Mantė Jaruševičiūtė
, nuotraukos: Lina Jushke
Kai teatro ir kino kostiumo dizaineriai lietuvis Juozas Valenta ir prancūzė Flore Vauvillé pirmą kartą susitiko Paryžiuje įsikūrusios kostiumų nuomos studijos koridoriuose, net nepagalvojo, kad jų pažintis po poros metų išaugs į romantiškus pasivaikščiojimus Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, bendrus darbo projektus Lietuvoje ir kostiumo dizaino studiją „JF Wardrobe“. „Studiją kūrėme ne tik sau, bet ir kitiems stilistams, kostiumo dizaineriams, neturintiems nuolatinės darbo vietos“, – pasakojimą pradeda pora ir kviečia iš arčiau susipažinti su kostiumo dizainerių darbo užkulisiais.

– Ar kino ir teatro kostiumų dizainas visuomet buvo tai, ko troškote?

Juozas: Prisipažinsiu, man pačiam netikėta, kad jau aštuonerius metus dirbu su kino ir teatro kostiumais. Iš pradžių galvojau, kad būsiu kirpėjas, pradėjau šią karjerą. Kostiumų daile domėjausi nuo paauglystės ir pasitaikius prograi dirbti neatsisakiau. Dabar galiu užsiimti abiem dalykais – ir kirpti, ir kurti kostiumus. 

Flore: Aš studijavau muzikos vadybą ir taip pat niekad negalvojau, kad užsiimsiu kino ir teatro kostiumų dizainu. Tai tiesiog ėmė ir nutiko. (Šypsosi). Mano mama yra kostiumo dizainerė, tad aš užaugau apsupta šios srities – bet būtent todėl neįsivaizdavau savęs kaip kostiumo dizainerės. Žinoma, kartais padėdavau mamai, ji rasdavo man mažų darbelių šioje srityje. Pamažu supratau, kad man tai sekasi. Nors nepasirinkau kostiumo dizaino studijų, tačiau dabar užsiimu tuo, kas man iš tikrųjų patinka. Tai darau jau dešimt metų. Lietuvoje gyvenu ir dirbu jau dvejus metus, tačiau turiu projektų ir savo gimtajame mieste, Paryžiuje. Taip jau yra – kuo daugiau dirbi, tuo labiau tas darbas pradeda patikti.

– Girdėjau, jog esate kūrę kostiumus ir Holivudui? Kokiais projektais didžiuojatės labiausiai?

Flore: Tiesa, tuo projektu aš didžiuojuosi. Buvo smagu kurti kostiumus amerikiečių produkcijai čia, Vilniuje. Dirbome su labai gerbiamu mūsų draugu prodiuseriu, turėjome daug laisvės, tad norėjome darbą atlikti ypač gerai. Tai buvo didžiulis projektas, tipiškas Holivudo formato kino filmas su garsiais aktoriais, kuris turėtų pasirodyti kitais metais – tačiau daug detalių atskleisti negalime... 

Juozas: Tai filmas apie ateitį, kol kas galime pasakyti tik tiek... (Šypsosi). 

Flore: Pats pirmasis mano vienos projektas Lietuvoje buvo su režisieriumi Sauliumi Baradinsku – kūriau kostiumus muzikiniam klipui!

Juozas: O vienas man išties ypatingas projektas buvo filmuojamas Rumunijoje – tai buvo „Fashion TV“ projektas apie Antrojo pasaulinio karo metus – ieškoti kostiumų vykau į Prancūziją, kur visai netikėtai susipažinau su viena mergina...

Flore: Pirmasis mūsų susitikimas buvo ne romantiškas pasimatymas, o kelios sunkios darbo dienos, kur tiesiog prasilenkdami pasisveikindavome. O tuomet jis sugrįžo... (Šypsosi). Kai jausmas abipusis ir akivaizdus, tiesiog jauti – privalau būti su tuo žmogumi. 
Visą istoriją skaitykite lapkričio mėnesio „Lamų slėnio“ numeryje (56 p.)
Parašyti