Įžengti į meną: Tadao Cern paroda Menas

Gegužės 7, 2019.
Netradiciniais sprendimais pripažinimą pelnęs menininkas Tadas Černiauskas, dar žinomas Tadao Cern vardu, pristatė kartu su „Huawei“ kurtą žymiąją balionų instaliaciją. Parodos iniciatoriai siekia parodyti, jog šiuolaikinio meno žiūrovai nori ne tik stebėti, bet ir dalyvauti parodoje, todėl suteikia galimybę kiekvienam tapti instaliacijos dalimi.
Projektui „Step into the Art“ sukurta balionų instaliacija atvėrė duris meno mėgėjams „TSEKH Vilnius“ galerijoje. „Black Baloons“ vardu pavadintos meno interpretacijos demonstruotos ne tik JAV, tačiau ir Vokietijoje, Italijoje, Japonijoje bei kitose užsienio šalyse skirtinguose žemynuose, o prasidėjus paskutiniam pavasario mėnesiui, garsusis menininkas nudžiugino ir savo tautiečius.

Pasak kūrėjo, „Step into the Art“ projektui parinkta instaliacija jam suteikė šansą pasitelkti kontrastuojančius elementus, šviesos ir tamsos žaismą bei išvysti, kaip į tai reaguoja žiūrovas. Tadas pasistengė, kad paroda būtų sukurta taip, jog kartais lankytoją priverstų pasijusti labiau virtualiame nei realiame pasaulyje.

„Turėdami galimybę būti arti balionų, žiūrovai dėl savo judesių sugeba juos priversti atgyti. Instaliacija tarsi tampa gyva, ji yra tarp mūsų ir leidžia užmegzti dialogą. Jį dar labiau sustiprina skambantys natūralūs gamtos garsai ir blankios šviesos žaismas, kurį sukelia LED lempos, atsispindinčios nuo balionų paviršiaus“, – apie balionų instaliaciją kalba jos kūrėjas.

Menininko ir išmaniųjų telefonų gamintojo partnerystę įkvėpė idėja naujai pažvelgti į meno ir žiūrovo santykį, kintantį dėl technologijų plėtros. Iki šiol būdavome įpratę, kad meno objektų negalima liesti ar kitaip tyrinėti, kartais parodose draudžiama net fotografuoti. Šiuolaikiniams žiūrovams to nepakanka – jie nenori būti pasyviais stebėtojais, todėl ieško įdomesnių patirčių, nori meną paliesti ir su juo įsiamžinti.
Žiūrovai nebenori būti pasyviais stebėtojais, todėl ieško įdomesnių patirčių
Parašyti