Japoniškos mados namai Mada

Gruodžio 14, 2018.
Kauno senamiestyje japoniška mada atrado sau erdvę – duris atvėrė japoniškos mados ir dizaino namai „mugen“. Šis paslapingai skambantis žodis išvertus iš japonų kalbos reiškia begalybės ženklą, ribų nebuvimą. „Norėjau sukurti ypatingą ir unikalią erdvę, kuri talpintų ne tik stilių, bet ir dizainą, kvapus, įkvepiančias keliones“, – sako „mugen“ įkūrėja Gitana Virbickienė. 

Kiekvienas parduotuvėje įsigytas pirkinys  bus supakuotas tradiciniu „furoshiki“ rišimo būdu. Tai  Japonijoje praktikuojamas pirkinių pakavimo būdas, kai daiktas surišamas į medvilnės ar lino audeklą, nenaudojant plastiko ar popieriaus maišelių. Tai – ne tik tvari idėja, skatinanti mažinti išmetamų pakuočių kiekį, bet ir būdas paversti pirkinį dar labiau ypatingu. 

Mados ir dizaino namų įkūrėja pasakoja, kad „mugen“ taps vieta, kur bus galima rasti ir rinktinės japonų keramikos, interjero detalių, mielų kanceliarinių mažmožių, taip pat sudalyvauti žalios arbatos gėrimo ceremonijoje, prisiliesti prie kaligrafijos meno, pasimokyti ir paties „furoshiki“ pakavimo būdo ar net aplankyti Japonijoje kuriančių mados dizainerių dirbtuves.
Parašyti