Kelionė kartu su namais Kita

Birželio 14, 2018. nuotraukos: Eglė Juočienė ir Dalius Juočas

Įsivaizduokite: vakarėja, iš lėto leidžiasi saulė, nedidelis jūsų autobusiukas vinguriuoja keliu šalia smėlėto Graikijos paplūdimio. Sustojate, atsidarote duris tiesiai į Jonijos jūrą... Šiąnakt apsistosite čia. Jokių palapinių, jokių nakvynės rezervacijų, jokių viešbučių. Tik mažas, bet jaukus autobusiukas. Šiandien jūsų kieme – saulėlydis prie jūros. O galbūt rytoj saulę palydėsite jau kalnuose. Skamba neblogai, tiesa? 

Mes taip keliaujame jau beveik du mėnesius. Jau seniai apie tai svajoję, mėgaujamės kitokiu, ne tokiu įprastu keliavimo būdu: senu mažu 1992 m. „VW“ autobusiuku. Su kiekviena savaite jis vis labiau tampa ir mūsų namais, ir ištikimu kelionės draugu. 

Kelionė autobusiuku patiks tiems, kas mėgsta keliauti lėčiau. Stebėti besikečiančius vaizdus pro automobilio langą, pažinti šalį iš visų pusių – juk kelionės maršrutas priklauso tik nuo jūsų pačių. Galite mėgautis didmiesčiais bei muziejais arba galite pabėgti nuo civilizacijos ir įsikurti savaitei kalnuose ar atokiame miške. 

Nors autobusiuke nedaug erdvės, tačiau, kad ir kur sustotumėte, visada turite neaprėpiamo dydžio kiemą. Kaskart nukeliavus į kitą vietą – jis vis kitoks! Jūsų kieme matosi saulėtekiai ir saulėlydžiai, čiulba paukščiai, žydi ir kvepia vis kitokie medžiai. Kartais jo teritorijoje vaikšto kiti žmonės, o kartais gyvenate vienui vieni...

Kelionė autobusiuku gal ir nėra pats prašmatniausias ar patogiausias būdas keliauti, tačiau, neabejokite, pripildytas nesibaigiančių įspūdžių! Kelionė pilna laisvės jausmo, erdvės nuotykiams, paklydimams, nerūpestingoms dienoms gamtoje, džiaugsmo tiesiog būti ir tyrinėti naujas vietas, kultūras ir žmones. Pagalvokite, galbūt tokiam keliavimo būdui pasiryšite ir jūs? 

Parašyti