Kelionė po metų laikams nepavaldžią Pietų Italiją Kita

Rugsėjo 3, 2018. tekstas: Rūta Malūkaitė, nuotraukos: Rūta Malūkaitė
Pietų Italijoje gyvenimas teka savu ritmu: dienos metu nerasite dirbančių parduotuvių, o žmonių sutiksite tik paplūdimiuose arba vakarojančius gausiame draugų būryje. Turbūt šiam gyvenimo būdui reikėtų pasiduoti visiems atvykusiems: Apulijos regione gausu žavių paplūdimių bei į žydrą Adrijos jūrą šokti viliojančių uolų. Beje, Pietų Italijos miestelyje Polignano a Mare prieš metus vyko šuolių nuo uolų finalas, todėl vandens pramogų aistruoliams čia apsilankyti tiesiog būtina. 
Baris
Polignano a Mare

Dar viena svarbi stotelė norintiems pasimėgauti vandens malonumais – Monopolis. Kitaip nei Polignano a Mare, gausus smėlėtų paplūdimių. Mažajame pietų Italijos perle verta apsilankyti ir ieškantiems tikros Italijos dvasios: po miestelį galima klaidžioti siauromis gatvėmis, kuriose kvepia balkonuose džiūstantys skalbiniai. Bene kiekvieno namo duris puošia kaktusai ir gėlynai, ant kiekvieno kampo pamatysite alyvmedžius.
Monopolis
Nenorintys drybsoti paplūdimyje į savo maršrutą turėtų įrašyti Alberobelo – tai į „Unesco“ paveldą įtrauktas miestas, įžymus trulių nameliais. XVI a. šie nameliai buvo statomi iš gryno akmens, nenaudojant jungiamojo mišinio – taip statydami savo namus gyventojai išsisuko nuo tuo metu galiojusių mokesčių mokėjimo.
Alberobelo
Alberobelo
Klaidžių gatvelių grožio ieškantys keliautojai turėtų užsukti ir į baltąjį Ostūnį bei senove alsuojančią Materą, o trokštantiems šokinėti nuo uolų reiktų apsilankyti ir „bato kulniuke“ įsitaisiusiame Otranto miestelyje. 

Taip kelionė po Pietų Italija dar tikrai nesibaigia – Apulijos regione slypinčių įstabių vietovių sąrašą galima tęsti ir tęsti…
Parašyti