Kur Vilniuje paragauti gardžių ledų?  Maistas

Birželio 29, 2018. tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė
Ledai – tai nesibaigiančios atostogos ir gaivios jūros bangos, tai namai ir prisiminimai apie karštą vasaros dieną vogčiomis iš mamos nugvelbtas šaldytas braškes, tai puikiai pažįstami ir visai netikėti skoniai. 

Kai vasarą esi užstrigęs mieste, išsvajotas atostogas gali priminti tik vėsūs burnoje tirpstantys kąsneliai. Prieš jūsų akis – keturios rekomendacijos, kur Vilniuje surasti pačių gardžiausių ledų... 

„Ledai – gimę iš meilės“, – taip Vilniaus senamiestyje esančią ledainę „Ice Dunes“ pristato jos įkūrėjas Paulius. Tai vieta, kurioje tradicinius pistacijų ar šokoladinius ledus papildo ypatingi ledų skoniai: mangų ir šaltalankių, moliūgų sėklų, ličių, rabarbarų, lazdynų riešutų ir ryžių pieno, žaliųjų žirnelių... Panašu, čia rasite visko, apie ką tik galėtumėt pasvajoti! 

Kur? 
Ledainė įsikūrusi Bazilijonų g. 6, tačiau paskanauti nepaprastų skonių galite keliose skirtingose vietose Vilniuje bei jų gimtojoje Nidoje.
Nuotr. „Ice Dunes“ archyvas
Nuotr. „Ice Dunes“ archyvas
Nuotr. „Ice Dunes“ archyvas

Ar gali būti kas nors geriau už keliaujančius ledus? Nedidelis senas baltas autobusiukas ar dviratis-ledų vežimėlis... Vėsus vasariškas malonumas gali būti bet kur! 

Kur?
Penktadieniais ir šeštadieniais jums mojuos iš „Open Kitchen Vilnius“ Tymo turguje, o pilną vietų sąrašą rasite jų feisbuko profilyje.
Nuotr. Joana Burn Photography
„Vaflių baras“

Nors pavadinimas skamba ne visai taip, kaip galėtumėte tikėtis, šalia riešutų kremu, uogomis ar net ožkos sūriu ir sūdyta lašiša pagardintų vaflių puikuojasi ir burbuliniai vafliai su naminiais ledais, patiekiami su įvairiais pabarstukais ir užpilais: karamele, pistacijomis, migdolais, saldainiukais, uogomis. 

Kur? 
Šv. Mikalojaus g. 7
„Italala Caffè“

Stilinga Vilniaus senamiestyje įsikūrusi kavinukė jau spėjo sužavėti visus itališkos kavos gerbėjus. Šalia iš Florencijos vežamos kavos, jie siūlo ne tik sicilietiškus cannoli, bet ir gardžius naminius itališkus gelato. 

Kur? 
Vokiečių g. 1
Parašyti