Lietuviams namai – erdvė, kurioje vyksta gyvenimas Interjeras

Rugpjūčio 24, 2018.
Vis daugiau pasaulio žmonių savo namus sieja ne su viena gyvenamąją vieta, tačiau vietomis, kuriose dažniausiai lankosi. Tuo tarpu lietuviams namai – viena svarbiausių gyvenimo erdvių. Tokius duomenis atskleidė IKEA „Gyvenimas namuose“ tyrimo rezultatai. Didžioji dalis lietuvių namų erdvę apibūdina kaip ramybės uostą, beveik tiek pat – kaip vietą, kurioje jaučiasi geriausiai. 

Pasaulyje ryškėja priešinga tendencija – per pastaruosius metus atsirado daugiau manančių, kad jų gyvenamoji vieta nėra namai. Namais jie laiko erdves ir vietas, kuriose tiesiog jaučiasi saugūs ir priklausą. „Lietuvoje tik 21 proc. respondentų teigia, kad namai jiems tiesiog vieta pernakvoti. Mums namai – tai erdvė, kurioje vyksta gyvenimas: čia mėgstame pasikviesti svečius ar mieliau perkame daiktus namams, negu dar vieną batų porą sau“, – sako Kristina Mažeikytė, IKEA Rinkodaros vadovė Baltijos šalims. 

Psichologė Irma Skruibienė teigia, kad namuose žmogui itin svarbi jo asmeninė erdvė: ji suteikia ramybę, užtikrina pasitenkinimo jausmą. Visgi, tyrimo rezultatai rodo, kad prašydami asmeninės erdvės patogiai jaučiasi tik ketvirtadalis lietuvių. „Esame linkę manyti, kad paprašę daugiau erdvės sau, sukursime bendrauti vengiančio žmogaus įspūdį, tačiau išties šis poreikis – natūralus ir svarbus darniems santykiams. Jei vengiame jį patenkinti, po truputėlį besikaupianti įtampa gali virsti nesutarimais ir ginčais, kylančiais dėl nereikšmingų smulkmenų“, – teigia namų psichologijos specialistė. Tam nebūtina visa kambario erdvė – pakanka baldo ar konkretaus namų kampelio: savos lovos pusės, darbo stalo, vietos ant sofos ar prie valgomojo stalo. 
Parašyti