Maistu ir pokalbiais pagardintas bendrumo jausmas   Interjeras

Rugsėjo 30, 2017. tekstas: „IKEA Lietuva“, parengta pagal „IKEA Lietuva“ inf.
Kodėl taip gera liesti mišku kvepiantį medinį paviršių? Kodėl maistas kur kas skanesnis valgant iš dailių keraminių indų? Kodėl namuose jaučiamės patogiau, kai mus supa natūralumo estetika? Nes perkėlęs dalelę gamtos į namus, pamažu imi jaukintis ir lėtesnį gyvenimo būdą. Regis, gamtoje laikas sustoja. 

Bendrumo jausmui reikia laiko ir vietos 

Bendrumo jausmas – vienas svarbiausių šeimą jungiančių elementų. Visai nedaug tereikia, kad šeima atrastų daugiau laiko vienas kitam ir dažniau pasišnekučiuotų. Vaikai mielai ruošia pamokas svetainėje prie bendro stalo, kol mama bruzda virtuvėje. Užuot nuobodžiavę prie televizoriaus, namiškiai kartu gamina vakarienę. 

Dažnai žmonės nori televizoriaus žiūrėjimui skirti mažiau laiko ir daugiau būti kartu. Planuodami vietą, kurioje šeimos nariams gera bendrauti, jie mieliau virtuvę ir svetainę jungia į bendrą erdvę. 

Noras suburti šeimą būdingas ir skandinaviškam dizainui. Kuo mažiau sienų ir kuo daugiau buvimo kartu net tada, kai kiekvienas užsiima savais reikalais, o pasaulis lekia pašėlusiu greičiu.
Virtuvė visai šeimai 

Būtent virtuvė yra ta namų vieta, kurioje jaučiamės arčiausiai gamtos. Čia – švieži produktai iš ūkininkų turgaus, visada kas nors žaliuoja, lėtai skleidžiasi puokštė gėlių. O kur dar mielos lėkštės, mėgstamas porcelianinis puodelis, medinės lentelės ir augalų raštais dekoruoti rankšluostėliai? 

Virtuvė – tai vieta, kur prasideda ir baigiasi šeimos diena. Tarp skirtingų skonių ir kvapų vyksta gurmaniški atradimai, kuriami prisiminimai, ilgainiui virstantys šeimos pasakomis. 

Suprasdami lėto gyvenimo būdo ir maisto kultūros svarbą, norime susikurti kokybišką erdvesnę virtuvę, kurioje galėtume patogiau gaminti maistą ir daugiau laiko praleistume su artimaisiais. 

Virtuvės interjerą dera apgalvoti iki mažiausių smulkmenų – gal net parepetuoti, kaip gaminsime. Kiekvienam daiktui svarbu numatyti vietą – būtiniausieji yra ranka pasiekiami, o rečiau naudojami padėti nuošaliau.
Prikelkime primirštus malonumus 

Pavargę nuo didmiesčio šurmulio, ieškome nusiraminimo gamtoje, tad natūraliai jos dalelę perkeliame ir į namus. Tai, kas teikia daugiausia malonumo ir kuria namų jausmą, yra visai šalia. Virtuvėje, kurioje gera leisti laiką, iš naujo atrandame džiaugsmą eksperimentuoti ruošiant maistą ir dekoruoti stalą. Palengva iš vaikystės prisiminimų prikeliame bendros kasdienės vakarienės ir lėtų savaitgalio pusryčių tradicijas. 

Tendencijų ratui apsisukus, vėl atrandame, ką buvome primiršę, ir iš naujo didžiuojamės natūralios medžiagos stalviršiais, keraminiais indais, virtuvės tekstile ir rankų darbo stiklo vazoje sužydėjusia šaka. 

Natūralios medžiagos – medis, akmuo, linas, vilna – siejami su kokybe, tvarumu, natūralumu ir yra ypač populiarūs Skandinavijoje. Kuriantys kokybiškus ir aplinką tausojančius namus šias savybes suras IKEA skandinaviško stiliaus virtuvių šeimoje METOD. 

Tradicinio skandinaviško stiliaus virtuvės elementai TORHAMN dvelkia natūralumu ir užmiesčio sodybos šiluma: nuo išskirtinio uosio lukšto virtuvės fasado iki tarsi rankomis iš geležies nukaldintų rankenėlių. TORHAMN durelės gaminamos iš visų uosio medienos dalių – ir tamsiosios, ir šviesiosios. Taip beveik visai išvengiama atliekų ir tausojama aplinka. Uosio lukšto paviršius padengtas atsparumo aplinkos poveikiui ir daugiau tvirtumo suteikiančiu laku, todėl yra neteplus ir lengvai prižiūrimas. Ši mediena laikui bėgant tampa tik gražesnė – išryškėja jos natūralios ypatybės. 

Aplinkai draugiškoje virtuvėje visi jos elementai padeda rūpintis gamta. IKEA virtuvės maišytuvai leidžia iki 40 procentų sumažinti vandens sąnaudas. Šviesos diodų lemputės sunaudoja iki 85 procentų mažiau energijos nei kaitriosios. Indukcinėmis viryklėmis maistas gaminamas greičiau, o energija nustojama naudoti vos pakėlus puodą nuo viryklės – taip pat kaip ir orkaitėje su garų funkcija. 

Skanaukime kartu 

Traukos centru šeimoje ar netikėtai apsilankius draugams dažnai tampa valgomasis stalas. Patogus ir ilgaamžis pietų stalas INGATORP gali būti išskleidžiamas ar ištraukiamas, tinkamas mažesnėms ar didesnėms erdvėms. 

Ieškantys įdomesnio interjero sprendimo galėtų atrasti vietos dviem mažesniems išskleidžiamiesiems stalams INGATORP. Įprastą dieną prie vieno suskleisto stalo galima dirbti, prie kito – pusryčiauti. Susirinkus draugams stalus galima išskleisti ir patogiai visus susodinti. Ant patogių ir tvirtų kėdžių HENRIKSDAL aukštomis atkaltėmis ir medžio masyvo kojomis su draugais lėtai mėgausitės skaniu maistu ir pasišnekučiuosite. 
Drąsiai derinkime spalvas 

Sutvirtinti šeimos tradicijas valgomajame tereikia sumanumo. Žavu žaisti ir eksperimentuoti, širdžiai mielas smulkmenas derinti su moderniu skandinavišku dizainu. Malonu tai daryti paprastai – mažiau yra geriau. 

Lietuvoje populiarėjant namuose ruošto maisto kultūrai, žmonės vis dažniau ieško gražesnių indų, serviravimo lentelių, spalvotų servetėlių ir staltiesių. Šios smulkmenos suteikia bendravimui prie stalo jaukumo ir artumo – artimiesiems parodome, kad galvojame apie juos net tada, kai nesame kartu. 

Mėgautis maistu dar maloniau, kai jis skoningai patiektas. Valgomojo tekstilę verta rinktis pagal metų laiką ir atsižvelgiant į audinių natūralumą. Valgomojo stalo aksesuarai – takeliai, kilimėliai ar kėdžių pagalvėlės, ant kurių taip minkšta ir patogu sėdėti, stalui suteiks daugiau išraiškingumo. 

Kiekvienas metų laikas į namus atneša vis kitokių spalvų ir kvapų. Pavasarį galima rinktis smėlio ar pilkšvų atspalvių indus kartu su pasteline rausva ar balinta mėtos spalva – jos įneša gaivos ir sukuria ypatingą nuotaiką. Rudeniop namai nusidažo aukso ir sodria mėlyna, žemės spalvomis. Šios spalvos vyrauja daugumoje IKEA kolekcijų ir papildo viena kitą – indų spalvos dera su tekstilės raštais ir spalvomis. 

Tekstilės seriją VARDAGEN IKEA dizainerė Maria Vinka kūrė įkvėpta skandinaviško folkloro. „Norėjau, kad ji būtų tvirta ir iš kitų išsiskirtų aiškiai juntama skandinaviška dvasia. Ypač svarbu buvo pasirinkti tinkamus audinius, nes virtuviniai tekstilės dirbiniai turi būti kokybiški ir patvarūs“, – pasakoja dizainerė. Ji pasirinko liną ir medvilnę – natūraliai gražius ir kokybiškus, ilgai tarnaujančius audinius. Paprastos formos, tradicinio stiliaus indai VARDAGEN puikiai atrodo ant stalo ir atskleidžia ragaujamų patiekalų grožį. 

Mėgstantiems natūralumą ir paprastumą patiks molinių indų kolekcija DINERA. Minimalistinių formų, prislopintų spalvų ir matinio blizgesio IKEA dizainerės Susan Pryke sukurti indai stalui suteikia gaivumo ir sukuria atviro pokalbio nuotaiką. Nuoširdžiais pokalbiais juk ir kuriamas tvirčiausias šeimos ryšys bei prisiminimai. 

Drąsiai dėkite ant stalo tai, kas jums brangu ir gražu. Net jei tai – iš mamos paveldėta lėkštė ar boružėmis margintas puodelis. Jaukumą gali sukurti spalvota staltiesė ir servetėlės, degančios žvakės ar puokštė lauko gėlių. Juk visų svarbiausia – kartu praleistas laikas.
Parašyti