Mažų erdvių planavimo paslaptys Interjeras

Liepos 18, 2018. tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė, nuotraukos: Andrius Stepankevičius
Kaip tinkamai suprojektuoti vos 28 kv. m. patalpą, kad joje būtų pakankamai vietos visoms svarbiausioms namų erdvėms? Interjero dizainerė Simona Vilutė dalijasi nedidelio buto senamiestyje projektu ir atskleidžia mažų erdvių planavimo paslaptis. 

„Bute buvo atliktas kapitalinis remontas – senas apleistas biuras konvertuotas į vieno miegamojo mikro butą. Senas pastatas pats padiktavo interjero temą: atidengtos autentiškos plytos, mediniai perdangos balkiai, arkiniai langai – būtent jie ir tapo pagrindiniais interjero akcentais. Siekiant paryškinti autentiškas detales buvo pasirinktas šviesus koloritas. Kad nesugadintume plytų sienos, elektros instaliacija paslėpta variniuose vamzdeliuose, kurie tai pat tapo svarbia interjero detale“, – pasakoja kūrėja. Kadangi miegamasis šiame bute pakankamai siauras, buvo sugalvota tai dar išryškinti, per visą kambario plotį suprojektuojant japoniško stiliaus miegamojo zoną.

Dizainerė atskleidžia, kad projektuoti mažas erdves visada didelis iššūkis: nedideliame plote reikia sudėlioti visas tas pačias gyvenamųjų erdvių funkcijas kaip ir standartinėje erdvėje, joje gyvensiančiam žmogui galioja tos pačios ergonomikos taisyklės. Čia svarbus ir apgalvotas kiekvienas centimetras. Tokiose erdvėse dažniausiai naudojami multifunkciniai ar integruoti baldai. Virtuvėje montuojami mažesni buitiniai prietaisai: šaldytuvas įmontuotas po virtuviniu stalviršiu, integruota dviejų skylių elektrinė kaitlentė. 

Pasak jos, mažose erdvėse itin svarbu neapsikrauti. „Juk vietos ir taip nedaug, minimalistinis stilius vizualiai suteikia erdvės pojūtį.“ Nepaisant to, galima drąsiai žaisti detalėmis. „Čia erdvė pagyvinta siauru variniu apvadu virtuvėje ir blizgiu metaliniu kavos staliuku. Be to, mikro butuose patarčiau nepabijoti kontrastingų sprendimų – interjeras atrodys žaismingas ir unikalus.“
 Minimalistinis stilius vizualiai suteikia erdvės pojūtį
Parašyti