Namų kvapai: kaip išsirinkti tinkamaus ir jais mėgautis ilgiau?  Interjeras

Spalio 24, 2018. tekstas: Blue Sparrow Candles
Tinkamai parinkti namų kvapai ne tik taps puikiu interjero aksesuaru, tačiau ir padės sukurti malonią atmosferą. Kaip skirtingoms erdvėms parinkti derančius kvapus, kaip juos prižiūrėti, kad kvapas išliktų ilgiau ir neerzintų? Apie tai pasakoja namų kvapų bei žvakių „Blue Sparrow” kūrėja Miglė Rimeikė.

Kada rinktis žvakes, o kada namų kvapus? 


Kvapniosios žvakės – puikus pasirinkimas, norintiems sukurti ypatingą nuotaiką šventei, vakarienei su draugais ar jaukiam vakarui su knyga. Žvakių liepsna pripildo namus jaukumo, malonios šviesos, o kvapas ore tvyro dar valandą ar dvi ją užgesinus. Visgi norintiems, kad pasirinktas aromatas jūsų namuose būtų maloniai juntamas nuolat – reiktų rinktis namų kvapą.  
Kaip pasirinkti tinkamą? 

„Namų kvapo pasirinkimas – itin individualus ir sudėtingas procesas. Besirinkdami kvapus turėkite omenyje, jog aromatas namuose tvyros nuolat, todėl venkite itin ryškaus ar aštraus kvapo. Ypač, jei nesate tikri, kad šis aromatas nepradės jūsų erzinti.” – pataria Miglė.

 Kvapą rinkitės pagal savo asmenybę 

Visi turime mėgstamiausius kvepalus. Net jei tai trys ar penki skirtingi buteliukai, tikėtina, jog juose bus panašių aromatų bei natų. Tikėtina, kad ir namų kvapai labiausiai patiks tie, kuriuose yra panašių ingredientų. Jei mėgstate kvepintis sunkesniais kvepalais, kuriuose gausų žemiškų, medienos ar orientalinių aromatų – pamėginkite ambros, tabako ir ąžuolo namų kvapus. Mėgstantiems gaivius kvapus patariama rinktis citrusinius ar baltų gėlių tonus. Dažnai pasitaiko, jog užuosti neįprasti kvepalai pirmąją akimirką sužavi, tačiau vėliau pradeda erzinti – ši taisyklė galioja ir namų kvapams.   

Atkreipkite dėmesį į savo namų interjerą

„Namų aplinka ir interjeras – svarbus faktorius. Teisingai parinkti aromatai puikiai papildys jūsų pasirinktą stilistiką bei nuotaiką” – pasakoja „Blue Sparrow” kvapų kūrėja. Jei jūsų namai spalvingi ir nuotaikingi – rinkitės išraiškingus ir linksmus kvapus. Pamėginkite vaisiškus slyvų ir rabarbarų aromatus, įvairius spalvotų gėlių derinius. Mėgstantiems minimalistinį stilių bei tuščias, švarias erdves, reikėtų rinktis erdvės ir švaros jausmą skatinančius kvapus. Tokiems namams puikiai tiks verbenų, citrusų ar baltų gėlių aromatai. Namams, kuriuose gausiu medinių paviršių, minkštų baldų, kilimų ar pagalvėlių moteris rekomenduoja sodresnius spygliuočių, smilkalų, ambros aromatus. 

 Išsirinkite vieną aromatų grupę

„Tikėtina, jog bėgant laikui norėsis paįvairinti aromatus namuose ir keisti kvapus. Norint išlaikyti tą pačią atmosferą, rekomenduojama naujus kvapus rinktis iš tos pačios aromatų šeimos. Tuo pačiu, tai palengvins naujų aromatų pasirinkimą” – pataria kūrėja. Įprastai išskiriamos keturios pagrindinės aromatų grupės: medienos, prieskonių, vaisių bei gėlių.
Tinkamai parinkti kvapai namuose  padės sukurti malonią atmosferą
„Blue Sparrow“ žvakių ir namų kvapų kūrėja Miglė Rimeikė
Kaip juos naudoti? 

Į naujai įsigytą namų kvapą nesumerkite visų pagaliukų iš karto, ypač jei tai – nedidelė patalpa. Jei po kelių dienų norėsis intensyvesnio kvapo – įdėkite dar. Taip galėsite nusistatyti norimą kvapo intensyvumą namuose. 

Norėdami išlaikyti tolygų kvapo intensyvumą, vieną ar du kartus per savaitę apverskite pagaliukus. Turėkite omenyje, kad kuo dažniau vartysite pagaliukus, tuo greičiau pasibaigs kvapnusis skystis. 

Namų kvapą laikykite kambario temperatūroje ir šešėlyje. Saulės šviesa skatina greitesnį skysčio garavimą.   

Siekiant tolygaus kvapo pasiskirstymo erdvėje, jį reikėtų laikyti ne atokiame kampe, o vietoje, pro kurią keliauja oro srautai.

Namų kvapą laikykite ant padėkliuko ar lėkštelės, kadangi kvapnieji aliejai gali palikti žymes ant baldų paviršiaus.

Parašyti