Mada, reflektuojanti aplinkos problemas Mada

Kovo 19, 2019. nuotraukos: Vaidas Jokubauskas
Naujoji dizainerės Redos Paulos 2019 m. pavasario-vasaros kolekcija – it jos pačios refleksija į šiandien aktualias aplinkos taršos problemas. „Iš vaikystės pamenu, mūsų šeima taupydavo viską: elektrą, vandenį, maistą. Bet, kita vertus, buvome šiukšlintojai. Šiandien jau ir mano šeima neabejinga aplinkos taršai, tačiau dalyje visuomenės vis dar paplitusios dviprasmybės. Šia kolekcija kalbu apie dvigubus standartus: dalis visuomenės deklaruoja, kad atliekas rūšiuoja, tačiau tuo pat metu perka didelius kiekius produkcijos, jos nesuvartoja ir išmeta.“

Naująją kūrėjos kolekciją įkvėpė tai, kas išmetama, o drabužių modeliuose vyrauja asketiškos detalės: nubrizgimai, skylės, virvės, skirtingos sagos ir kiti elementai, kontrastuojantys su atlasiniu lygumu ir blizgumu.

Kolekcijoje naudojamos tik natūralios odai draugiškos medžiagos. Didžioji dalis drabužių sukurti iš lino – ekologiško ir mūsų tautai svarbaus audinio, skiautinių dizainams naudojami audinių likučiai iš masinės siuvimo įmonės. Kurdama šią kolekciją dizainerė bendradarbiavo su pynėju iš vytelių – rankinė sukurta iš lietuviško karklo. Kaip sako Reda, tai – duoklė tradiciniams amatams ir vietinės gamtos turtams.

Kolekcijoje dominuoja prislopintos šviesios spalvos: balta, pilka, rožinė, smaragdo, natūralaus lino. „Susimąsčiusi romantiška maištautoja – tokia kolekcijos moteris. Tikiu, kad saikas, natūralumas, kultūrinės vertybės, pagarba aplinkai – galėtų būti dalykai, dėl kurių lengvai pakvaištama“, – mintimis dalijasi kūrėja. 
Susimąsčiusi romantiška maištautoja – tokia kolekcijos moteris
Parašyti