Praėjusių dešimtmečių sąskambiai interjere Interjeras

Liepos 30, 2018. nuotraukos: „Ikea“ archyvas
75-metį švenčianti IKEA pristato ribotą baldų kolekciją, kurioje atkurti legendiniai praėjusių dešimtmečių baldai. 

Lietuvių interjeruose – skandinaviška nuojauta

„Kuriant šiuolaikiškus naujus namus, nostalgija ir prisiminimai apie mūsų  tėvų ir senelių namus nulemia šiandienos  baldų, šviestuvų ir interjero aksesuarų pasirinkimą. Tačiau net kai kalbame apie ilgesį praėjusio amžiaus baldams, mes nenutolstame nuo Lietuvai  artimo skandinaviško dizaino idėjų. Mat net mūsų senelių butai, namai miestuose ar kaimo trobos dažnai būdavo apstatytos  skandinavams  artima  dvasia“, – sako architektūrologė dr. Lina Preišegalavičienė. Moteris pasakoja, kad tokie skandinaviško dizaino principai kaip – racionalumas,  taupumas ir estetiškas spalvų derinimas yra taip pat ir lietuvių istorinio interjero bruožai.

Senieji baldai – iš tėvų namų arba specialių kolekcijų

„Pastaruoju metu baldų, interjero detalių su istorija paieškos sendaikčių krautuvėlėse, forumuose tapo pramoga ir laisvalaikio leidimo būdu. Norime išsiskirti, parodyti savo individualumą ne tik apranga, bet ir kurdami namų interjerus su istorija. Sekdama šią tendenciją, IKEA pristato legendinius praėjusių dešimtmečių baldus specialioje riboto leidimo kolekcijoje. Rugpjūtį visame pasaulyje ir Lietuvoje bus pristatyti 6–7 dešimtmečio populiariausi baldai, spalį pasirodys 8–9 dešimtmečių kolekcija, o metų pabaigoje – amžių sandūros baldai“, – pristato Eimantė Nemanė, IKEA Komunikacijos ir interjero skyriaus vadovė. Daugiau nei keturios dešimtys skirtingų laikotarpių indų, pagalvėlių, lempų, sofų grįžta atnaujinti, pritaikyti šių dienų gyvenimui. 
Kaip interjere suderinti praėjusių dešimtmečių baldus?

Emocinis prisirišimas – bene pagrindinė praėjusių dešimtmečių baldų populiarumo priežastis. „Žinoma, kai kurie praeities interjero elementai gali būti sunkiai suprantami, tačiau ir interjero mados yra cikliškos, todėl neturėtume nustebti po kelerių metų vėl pamatę sienas puošiančius kilimus, gal kita forma, kitos stilistikos, tačiau sprendimai kartojasi“, – sako E. Nemanė. Pasak jos, norint moderniame interjere įkomponuoti praėjusių laikų baldus, patartina laikytis vieno esminio principo. 

„Eklektika, kai namuose derinami skirtingi stiliai, laikotarpiai dabar yra labai madinga. Tačiau svarbiausia yra nepadauginti skirtingų spalvų, faktūrų. Pavyzdžiui, itin moderniame interjere kaip akcentas gerai „suskambės“ klasikinio modelio „Strandmon“ fotelis – daugiau nieko maišyti ir nebereikėtų. Tas pats principas turėtų būti taikomas ir derinant spalvas, medžiagas“, – pataria interjero dizainerė. 

Parašyti