Senoji Praha – šiuolaikinis jaunų žmonių miestas Kita

Sausio 4, 2018. tekstas: Rūta Malūkaitė, nuotraukos: Rūta Malūkaitė
Dažnai atsukame nugarą savo žemynui: traukia kraštai už vandenynų, egzotiškos salos ir stikliniai miestai. Nedidukės valstybės Europos viduryje telieka paauglystės kelionių autobusu prisiminimais. Tačiau į vieną senųjų miestų – Prahą – pažvelgiau pro kitą prizmę. Ką pasiūlyti gali miestas, kuriame Kafkos kančių atodūsius slopina modernaus gyvenimo šurmulys? 

Visų pirma, jis gali pasiūlyti jums nusiraminti ir neskaičiuoti pinigų iki menkiausio cento – Praha nėra brangus miestas. Sveiko proto ribose pavyks apsistoti jaukiuose apartamentuose, valgyti skanų maistą ir leisti sau pramogauti bei apsipirkti.

Ieškantiems tradicinio maisto ir gėrimų būtina užeiti į „Lokal“. Tai vietinių ir miesto svečių pamėgta vieta.
Jei norite išbandyti ką nors išskirtinio, privalote apsilankyti restorane „Eska“. Čia įvertinsite ne tik aptarnavimo lygį, patiekalų išradingumą bei skonį, bet ir tai, kad viduje galite įsigyti šviežių, čia pat ruoštų duonos gaminių ir kitų šviežių produktų. 
„Eska“
Norintiems stilingai išgerti puodelį kavos ar suvalgyti neįprastą mėsainį, verta užsukti į „Nejen Bistro“. Jaukioje miesto dalyje įsikūrusi puiki vėlyvųjų pusryčių vieta privers maloniai nustebti.
„Nejen Bistro“
Norintys apsipirkti gali rinktis iš plataus spektro: apsilankyti moderniuose prekybos centruose ar išskirtinių stiliaus detalių ieškoti mažose parduotuvėlėse. Eidami pro šalį būtinai užsukite į „Fresh Labels“: spalvingoje krautuvėje rasite tokių gatvės mados ženklų kaip „Carhartt“, „Cheap Monday“, „Lazy Oaf“ ir daug kitų.
„Fresh Labels“
Pasigrožėti miestu galima iš bet kurio miesto kampelio. Bene aukščiausias miesto taškas – Petrin bokštas. Įveikus laiptų raizgalynę ir pakilus į smailią bokšto viršūnę atsiveria stulbinanti Prahos panorama. Būtina palypėti ir ant didingą Prahos pilį serginčios kalvos: pasivaikščiojimas čia garantuos nuostabius kitoje upės pusėje likusio miesto vaizdus, o pasiekę Letna parką galėsite žavėtis net devyniais iš čia matomais tiltais. 
Vaizdas nuo Prahos pilies kalvos
Vakarinė viešnagės Prahoje dalis padės pasijusti it filme: ant Vitkov kalvos miesto panorama žavisi jaunų žmonių būreliai, o šiltuoju metų laiku ties paupiu, vadinamu Naplavka, verda naktinis gyvenimas.
Žavusis Žižkov rajonas
Parašyti