Tendencijos iš dizainu gyvenančio miesto  Interjeras

Birželio 8, 2018. tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė , nuotraukos: Povilas Kulda
Tai savaitė, kai Milanas gyvena, kvėpuoja ir mąsto vien tik dizainu. Kai visos miesto gatvės užpildytos keisčiausių instaliacijų, o po 24 milžiniškų paviljonų stogu gimsta ateities tendencijos. Pasaulinėje dizaino ir baldų parodoje „Salone del Mobile“ viešėjęs interjero dizaineris Povilas Kulda pasakoja, kokių naujovių dizaino tendencijų vėjai šiemet atneš į mūsų namus.
Spalvos

Viena svarbiausių parodos temų – spalvos. Juk visiems rūpi sužinoti, kokios spalvos interjere bus populiariausios ateinančiais metais. Kadangi šiemet „Salone del Mobile“ ypač daug dėmesio skyrė virtuvėms, nuo jų ir pradėsiu. Virtuvių paviljone dėmesį patraukė netradiciniai ir gerokai ryžtingesni spalviniai sprendimai: pilkšvai žalsvi, jaukūs samaniniai, šalavijų, pilkinti mėlyni ir terakotiniai tonai. Populiarumo nepraranda ir kiek tradiciškesnis virtuvės spalvų parinkimas – pilka derinama su juodomis detalėmis. Mano vizualinius poreikius šios tendencijos idealiai patenkina – širdis džiaugėsi matant drąsiai naudojamus sodrius ir gilius tonus.

Turiu blogą naujieną baltos spalvos, švelniu medžiu paįvairintų virtuvių gerbėjams. Tai – praėjusio dešimtmečio tendencijos. Dizaino pasaulis aiškiai deklaruoja, kad atėjo metas į namus įsileisti daugiau drąsių sprendimų ir, žiūrint vizualiai, aiškiausiai namų dėmei – virtuvei – rinktis akcentines spalvas. Tai jokiu būdu nereiškia, kad į antrą planą turėtume nustumti praktiškumą. 

Daugelyje stendų vyrauja blukintos, tarsi išplautos spalvos, kurias pagyvina ryškios detalės, baldai. Vienas naujausių derinių – terakotinės spalvos, pereinančios į gana ryškią oranžinę, derinimas su intensyvia samanine ar, vadinčiau tai gana netikėta naujiena, – žydra spalva. Nuo praėjusių metų tebesitęsia sodrios vyšninės ir gilios mėlynos spalvų draugystė. Šiemet tai ne ką mažiau madingas derinys. Populiarūs išlieka ir visi pilkos spalvos tonai.
Daugiau tendencijų rasite gegužės mėnėsio „Lamų slėnio“ numeryje (88 p.)
Parašyti