Top 10: tobulai užfiksuotos kelionių akimirkos Fotografija

Rugpjūčio 3, 2017. tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė, nuotraukos: ir idėja: Ugnė Vasyliūtė-Henriko
Fotografė Ugnė Vasyliūtė-Henriko dalijasi 10 patarimų, kaip kelionių nuotraukas paversti tobulai užfiksuotais kadrais, prie jų sugrįžus ilgą laiką priminsiančiais apie smagiausias atostogų akimirkas.
1. Kelkitės švintant. Tinkamiausios ir gražiausios šviesos laiką fotografai vadina „auksine valanda“. Tai valanda prieš saulėlydį ir valanda prieš patekant saulei. Anksti ryte pavyks ne tik užfiksuoti išsvajotą kadrą tobulai apšviestoje erdvėje, bet ir išvengti turistų minios. 

2. Apšniukštinėkite vietas dar prieš kelionę. Nesikliaukite vien internete surastais „Top 10“ lankytinų vietų sąrašais – įdomesnes ir ne tokias populiarias vietas surasti padės instagramo lokacijos funkcija.
3. Nebijokite keliauti vieni. Net jei suplanavote kelionę su partneriu ar draugais, kartais labai naudinga po nepažįstamas vietas paklaidžioti vienam. Atsikelkite ryte anksčiau ir palikite miegančius kelionės draugus viešbutyje. Ant kaklo pakabintas fotoaparatas jus nuves į keisčiausias vietas, supažindins su įdomiausiais žmonėmis ir leis patirti nuotaikingiausių pokalbių akimirkų. 

4. Įsigykite nuotolinio valdymo pultelį. Nesvarbu, keliaujate vienas ar dviese, jo prireiks labai dažnai. Daug geresnį kadrą pavyks sukurti patiems ir nebereikės tenkintis nesufokusuota nuotrauka, kurią nerūpestingai užfiksavo gatvėje užkalbintas nepažįstamasis.
5. Visada ir visur nešiokitės fotoaparatą. Prieš vykstant į kelionę turėtumėte gerai apsvarstyti, kokią techniką norite pasiimti kartu. Juk menkas malonumas visur su savimi tampytis nebūtinus kilogramus. Galbūt verta įsigyti sisteminį fotoaparatą?

6. Dėvėkite tinkamus drabužius. Prisitaikymas prie aplinkos yra pats geriausias būdas parodyti pagarbą vietinei kultūrai. Taip bus paprasčiau susidraugauti su vietiniais, prieiti arčiau ir užfiksuoti natūralų kadrą.
7. Kraštovaizdžio nuotraukose įkomponuokite žmones, kad ir iš labai toli. Tai žiūrovui padės geriau suprasti mastelį, sukurs artimumo įspūdį. 

8. Netingėkite! Geram kadrui visada prireiks papildomų pastangų. Galbūt jums tereikia žengti kelis žingsnius, palypėti ant uolos ir pažiūrėti į aplinką kitu kampu. Nepamirškite, kad jūsų kojos yra pats svarbiausias įrankis, galintis priartinti ir nutolinti vaizdą.
9. Būkite atviri. Išmokite vietine kalba pasakyti „labas“, nebijokite vietiniams gyventojams papasakoti apie save, iš kur atkeliavote, ką planuojate aplankyti. Vietiniai papasakos ir parodys daug daugiau, nei galite atrasti internete. 

10. Atiduokite duoklę savo modeliams! Šiais laikais nuotrauką elektroniniu paštu nusiųsti labai paprasta. Galbūt kelionėje sutiksite žmonių, kuriems norėsite padovanoti ir spausdintą jos variantą?
Parašyti
faustas
2018-10-05 17:43
silpnokos nuotraukos...