Trise Berlyne Pokalbiai

Lapkričio 20, 2018. tekstas: Mantė Jaruševičiūtė
Pastarąjį kartą su trynukėmis Adele, Elena ir Gabriele Bastytėmis kalbėjomės prieš trejus metus, kai tada mokyklą tik baigusios merginos ruošėsi keletą mėnesių pagyventi Berlyno šurmulyje. O keletas mėnesių nejučia virto keletu metų, per kuriuos jų ypatingas ryšys tik sustiprėjo.
Nuotr. Sarah Zak
– Pastarąjį kartą kalbėjomės prieš trejus metus. Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas per šį laiką?

Adelė: Trumpai tariant – pasikeitė viskas, išskyrus tai, kad esame visos kartu.

Elena: Sunku net pasakyti, praėjo labai nemažai laiko. Daug visko įvyko per pastaruosius metus, daug kas pasikeitė, sudėtinga net kažką išskirti!

– Išpildėte idėją pagyventi Berlyne ir jame užsilikote ilgiau, nei planavote? Kuo šis miestas jus sužavėjo?

Elena: Taip, užsilikome ilgiau. Planas buvo pagyventi du mėnesius, o praėjo daugiau nei dveji metai...

Adelė: Tokiame dideliame mieste labai daug galimybių, po poros mėnesių net negalvojom, kad jau grįšime į Lietuvą. Viskas labai natūraliai išėjo.

Gabrielė: Kartais pačios nustembame, kad tiek laiko prabėgo. Daug galimybių, laisvė, nuotykiai ir įvairiausios patirtys mus kuriam laikui nuo grįžimo į Lietuvą sulaikė. Prasidėjo studijos, darbai.
– Kokios buvo pačios pirmos savaitės naujame mieste? O kaip čia jaučiatės dabar?

Elena: Pirmos savaitės Berlyne buvo beprotiškai karštos, o gyvenom labai nedideliame bute su lova antrame aukšte. Buvom net sudariusios tvarkaraštį, kur kiekviena miegos. Šone prie sienos buvo geriausia vieta – galima atsišaldyti.

Gabrielė: Taip pat buvo įtemptas laikotarpis, nes ieškojome, kur įsidarbinti. Turėti visišką laisvę taip pat reiškė būti nepriklausomoms nuo tėvų. Taupėme pinigus, stengėmės neišlaidauti. Bet niekada nepraleisdavom progos pavalgyti kebabų. (Juokiasi.)

Adelė: Dabar viskas aprimo. Visos turime darbus, kuriais labai džiaugiamės, studijuojame.

– Kokiais keliais pasukote, ką kiekviena veikiate?

Elena: Šiuo metu studijuoju meno istoriją ir kultūros mokslus Humboldto universitete. Neseniai pradėjau užsiimti dizainu viename Berlyne įsteigtame startuolyje ir supratau, kad tai yra mano dalykas. Pradėjau žvalgytis į dizaino studijas Berlyne ir Olandijoje.

Adelė: Aš studijuoju informatiką ir taip pat dirbu įmonėje, ,,Liquid M“.

Gabrielė: Jau anksčiau labai domėjausi reklama, reklamos industrija, todėl tik pasitaikius galimybei išskubėjau į Lietuvą mokytis „Atomic Garden“ reklamos mokykloje ir tai tikrai buvo vienas iš geriausių mano sprendimų. Žinoma, buvo sunku ir patyriau daug momentų, kai teko save įtikinėti, kad viskas bus gerai, – bet galiausiai taip ir yra. Na, bent kol kas! (Juokiasi.) Dabar turiu darbą, kuriame kiekvieną dieną galiu tobulėti ta kryptimi, kuria ir noriu.

– Kokia vieta kiekvienai jūsų Berlyne yra mylimiausia?

Gabrielė: Mūsų balkonas.

Adelė: Mhmmmm... lova namie!

Elena: Gražiausia man Prinzessinnengärten (Princesių sodas), o mylimiausia – namai.
Nuotr. Marius Sperlich
Nuotr. OPA.Tokyo
Plačiau su sesėmis susipažinsite čia (88 p.)
Parašyti