Truputį norų, truputį burtų... Pokalbiai

Lapkričio 13, 2017. tekstas: Algė Ramanauskienė; Nuotraukos: Lina Jushke; Stilius: Mantė Jaruševičiūtė
Natūralaus sojų vaško žvakių kūrėjai ir kvapų namų „Smells like Spells“ steigėjai Vilius Malinauskas ir Marius Bartkevičius jums nepateiks stebuklingo recepto, kaip susitvarkyti byrantį gyvenimą, tapti sėkmingam ir turtingam ar atrasti gyvenimo meilę. Jie tik pasiūlys lašelį burtų sumaišyti su magiškais kvapais ir sauja slapčiausių norų. Štai tuomet prasideda tikri stebuklai...
– Nuo burtų ir pradėkime – jūs tikrai jais tikite?!

Vilius: Žinoma! Kuo toliau, tuo mažiau gyvenime norisi apsimetinėti. Pastebime, kaip į mūsų studiją užsuka išorinėmis aplinkybėmis ir prisitaikymo kaukėmis apsidangstę žmonės, o juk nėra čia ko slėpti, apie viską galima kalbėti kur kas atviriau, paprasčiau ir tiesiau. Todėl ir šių metų mūsų šūkis iš „Burtai prasideda“ virto palinkėjimu „Būk ragana“. Nors žodį „burtai“ esame linkę mistifikuoti, iš tiesų kasdien, patys to nežinodami, atliekame 150 skirtingų raganiškų ritualų. Būti ragana yra labai smagu – tai lyg gebėti valdyti pasaulį. 

Marius: Vilius burtais, ezoterika, maginiu mąstymu užsiima labai seniai. Ir, be kita ko, buria Taro kortomis. Pamenu, anksčiau jis pirkdavo žvakę ir išraižydavo ją runų ženklais. Kartą paklausiau: kokia turėtų būti žvakė, kad padėtų pasiekti maksimalių rezultatų? Jis atsakė, kad pirmiausia ji turėtų būti pagaminta iš natūralaus sojų vaško, ne aplieta dažais, o visas vaškas dažytas. Be to, kiekvienas su žvakėmis atliekamas ritualas turėtų turėti savas taisykles, kaip jį atlikti, ir prie jo priderintą kvapą. 

Vilius: Juk raganos puodą primaišydavo pačių įvairiausių žolių. Taip ir mes, galvodami apie tai tikrus ritualus, svarstome, kokie kvapai juos turėtų lydėti. Jei pradedame nuo apsivalymo – prisimenam, kaip močiutės namuose smilkydavo kadagio šakeles. Patys paprasčiausi ritualai visada buvo šalia, tik mes juos primiršome. Greta kadagio puikiai dera mira ir rozmarinas. Pasirinkę norimus augalus, kvapus, eterinius ir kvapiuosius aliejus, juos maišome ir kuriame kvapų receptus. 
– Taip gimė mintis patiems kurti magiškas žvakes?

Vilius: Tai buvo Mariaus idėja. Jis labai norėjo pabėgti nuo savo profesijos ir atrasti naują kelią.

Marius: Pagal išsilavinimą esu teisininkas. Ilgą laiką dirbau mokesčių srityje, bet tas darbas galiausiai tiesiog atsibodo. Daugelio mūsų gyvenimuose vienu ar kitu metu kažkas nutinka – kai kurie tada leidžiasi į keliones po pasaulį, kiti meta senus darbus ir pradeda naujas veiklas. 

Vilius: Tai ir yra didžioji raganystė – atsistoti į įvykių sūkurį, tam tikrą švenčių ratą, kur kiekviena šventė simbolizuoja tam tikrą gyvenimo ciklą ir etapą, ir sugebėti padėti reikiamus taškus – tai yra, ryžtis pokyčiams ir aplink vykstančius procesus pakreipti sau tinkama linkme. Tai reiškia būti ragana! Ir jei norite bent trumpam ja tapti ir taip išspręsti svarbiausius savo gyvenimo klausimus, pirmiausia jums prireiks šiek tiek žinių ir maginio objekto. O žvakė ir yra tai, be ko neįmanomas nė vienas ritualas. Kalbant paprasčiau, žvakė bent penkiolikai minučių mus sustabdo tame bėgimo, apsimetinėjimo ir noro būti kažkuo kitu rate ir priverčia pasvarstyti, kodėl aš neturiu pinigų arba vis nesutinku savo žmogaus?

Marius: Mes duodame įrankį, bet burto pradžia vis dėlto slypi mūsų viduje.  

Vilius: Taip, visi burtai slypi galvoje. Svarbiausia – suvokti, ko aš iš tiesų trokštu. Net buriant Taro kortomis pusė atsakymo jau slypi klausime, kurį užduodame. Tereikia nuoširdžiai savęs paklausti, kodėl man kažkas nesiseka, o jei sekasi – kaip padaryti, kad sektųsi dar geriau. 
„Smells Like Spells“gimė natūraliai, nes tai, ką darome, kvepia burtais.
Visą istoriją skaitykite spalio mėnesio „Lamų slėnio“ numeryje (166 p.)
Parašyti