Vasarai baigiantis – kūrybiškumo stovykla Kita

Rugpjūčio 29, 2018. tekstas: Smiltė Budėnaitė
Vasaros sezonui einant į pabaigą Kūrybinių industrijų centras „Pakrantė“ kartu su įvaizdžio ir dizaino studija „And Studio“ kviečia susiburti kūrybiškumo paieškoms. Rugpjūčio 30 d. vykstantis „Creativity Scouting“ renginys kviečia į išskirtinę erdvę – miškų apsuptą „Pakrantės“ centrą. Vienos dienos konferencijoje kūrybinių industrijų atstovai bei profesionalai dalysis patirtimis ir idėjomis, siekiančiomis pakeisti kritišką požiūrį į kūrybinio sektoriaus atstovų karjeros galimybes šalies rinkoje.

Dar tik antrus metus vykstantis, tačiau kūrybiškumu stebinantis renginys sudomins nedideliu, bet įspūdingu pranešėjų sąrašu. Jų karjeros priverčia aiktelėti iš nuostabos, o dalyjami patarimai skatina imtis net ir pačių keisčiausių idėjų įgyvendinimo. 
Organizatorių nuotr.
Viena jų – Aleksandra Kingo. Profesionali fotografė bei kūrybos direktorė yra kilusi iš Lietuvos, tačiau šiuo metu gyvena Londone. Kūrybinių industrijų atstovė žinoma dėl savo žaismingo ir drąsaus stiliaus. A. Kingo vaikšto skustuvo kraštu tarp nepatogumų ir seksualumo, stebi žiūrovo pasibjaurėjimą, traukos pojūtį ir kuria siurrealistinius pasaulius. Kūrėja kasdieninio įkvėpimo semiasi iš gyvenimiškų istorijų bei populiariosios kultūros. Jos darbas – moteriškas, tačiau pilnas ironijos, žiūrovui keliančios susižavėjimą. Šios menininkės talentu neabejoja tokie klientai, kaip „Kenzo“, „Miu Miu“, „Nespresso“, „Honda“, „Sony Music“ bei daugelis kitų.
Grafinio dizaino subtilybes atskleis grafikos dizaineris bei kūrybos direktorius Tadas Karpavičius. Šio žmogaus karjera suteikia galimybę žinoti savo interesus dirbant su įvairių meno šakų atstovais, kuratoriais ir kultūros institucijomis. Internetiniame portale „It‘s Nice That“ dizaineris apie save pasakoja kukliai: „Augdamas visada domėjausi knygomis, simboliais, kompaktiniais diskais ir kasetinėmis etiketėmis, ženklais, lipdukais ir pašto ženklais.“ Meilę teksto išdėstymui popieriuje jis pajuto dar vaikystėje, stebėdamas kaip dirba jo tėvas grafikos dizaineris. Tadas – tarsi cirko artistas, mikliai žongliruojantis įvairiais projektais bei leidiniais ir juos visus suvienijantis savo estetika, struktūriškumu bei raidžių transformacijomis. Šiuo metu jis dėsto grafinio dizaino paskaitas Kauno technologijų universitete.
Organizatorių nuotr.
Apie įtraukiantį iliustratoriaus darbą pasakos Justė Urbonavičiūtė, laisvai samdoma iliustratorė, viešumoje dažniausiai prisistatanti Kissi Ussuki slapyvardžiu. Atpažinti Justės stilių galima iš hipnotizuojančios rožinės – violetinės paletės, socialinių temų ir trupučio nuogybių. Savarankiškai besimokanti menininkė dirba su redakcinių iliustracijų, įrašų viršelių bei asmeninio darbo skiltimis. „Man patinka tai, kai žmonės gali juoktis, susieti ir susipažinti su savo kasdienio gyvenimo detalėmis mano brėžiniuose“, – teigia ji. Tačiau ar žinojote, kad be darbo iliustracijų srityje ji taip pat domisi fotografija bei dizainu ir jau yra išleidusi dviženklį skaičių albumų viršelių?
Parašyti