2022 metų interjero dizaino tendencijos Interjeras

Lapkričio 2, 2021. nuotraukos: Lamų Slėnio archyvas
Kiekvienais metais interjero dizaino tendencijos keičiasi, pastebime ir pritaikome vis naujas idėjas, stilius, elementus ir spalvines gamas. Taigi, kokių naujų idėjų galime tikėtis ateinančiais metais? Nors niekas negali nuspėti ateities, atėjus lapkričio mėnesiui, 2022-ųjų interjero dizaino tendencijos tampa vis aiškesnės. Dizaino sprendimai daugiausiai bus skirti sukurti patogias ir atpalaiduojančias erdves, kuriose būtų gera poilsiauti, dirbti, pramogauti ir atlikti kitas kasdienes veiklas. 
Harmonija su gamta

Praleidę kiek daugiau nei įprastai laiko uždarose patalpose, supratome, kokia reikšminga mums ir mūsų aplinkai yra gamta, ir kaip svarbu į savo erdves įtraukti gamtos elementus. Taigi viena pagrindinių 2022-ųjų ir ateities tendencijų – gamta!

Natūralios ir jaukios medžiagos, tokios kaip linas, medvilnė, molis, plytos, aksomas, keramika, bus naudojamos ramiai ir organiškai aplinkai mūsų namuose sukurti. Ramybė erdvėse yra natūrali bendros lėtosios kokybės paieškos mūsų gyvenime seka: lėtas maistas, lėta dinamika, mažesnė kasdienių ritmų įtampa, ilgesnis ir stabilesnis mūsų naudojamų daiktų gyvenimas... 

Populiariausiomis tekstūromis taps akmuo, oniksas, marmuras, granitas ir mediena. Šviesaus medžio baldai taip pat bus ypatingai patrauklūs. Jie izoliuoja dizainą ir prideda jaukumo. Virtuvės zonos akcentais taps kavos staliukai akmeniniu stalviršiu, vientiso akmens virtuvės salos. Bendrą vaizdą papildys tekstilė: linas, medvilnė, taip pat keramika. Renkantis virtuvės dekoro detales, siūlome atkreipti dėmesį ir į nešlifuotas vazas.

Į namų planą įtraukite sodus ant stogo, auginkite žoleles ir daržoves arba tiesiog apsupkite savo erdvę vazoniniais augalais. Augalai ne tik papildys jūsų interjerą, bet ir išvalys orą. 
Natūralių spalvų paletė

2022 metų spalvų tendencijos taip pat atspindi mūsų poreikį būti arčiau gamtos – nuo ​​eukalipto ir alyvuogių žalios iki ochros ir molio rusvos atspalvių. Ateinančių metų spalvų tendencija bus natūralumas: neutralūs ir žemiški tonai.

Ryškios spalvos nesukuria tinkamos atmosferos poilsiui ir atsipalaidavimui namuose, netgi gali lengvai erzinti. Todėl bus naudojamos neutralios ir subtilios spalvos, tokias kaip smėlio, balta, dramblio kaulo, tamsiai ir šviesiai pilka, rusva ir žalia. Būtent žaliai spalvai prognozuojama tapti 2022 metų spalva.

Raminanti ir atpalaiduojanti aplinka bus kuriama naudojant neutralią natūralių atspalvių paletę audinių, medžiagų, dažų ir dekoro pavidalu. Norint pridėti šiek tiek dramatiškumo, bus galima pasitelkti šiltus ir prislopintus tonus, kurie puikiai dera su pagrindiniais neutraliais atspalviais.
Ateinančių metų spalvų tendencija - natūralumas
Apvalios formos

Skirtingai nuo ankstesnių švarių, aštrių briaunų ir modernių linijų tendencijų, balduose, apšvietime ir dekore bus matomos apvalesnės formos. Griežtas linijas ir išdėstymą keis sušvelninti baldai be kampų. 

Namų apyvokos gaminiuose vis daugiau atsiranda švelnių, suapvalintų formų. Atkreipkite dėmesį į naujai pasirodančius stalus, šviestuvus, pufus ir sofas – dizainerių kuriami baldai praranda stačius kampus ir yra suapvalinami.

Apvalios, organiškesnės formos suteikia dizainui švelnumo. Taip pat daro erdvę patogesnę, labiau atpalaiduojančią, kadangi išlenktos formos turi daugiau raminančios energijos.
Ekstremalus minimalizmas

Nors minimalizmas kiekvienais metais tampa vis aktualesne tema, būtent 2022 metais ekstremalus minimalizmas užims vieną svarbiausių vietų interjero dizaino scenoje.

Ekstremalus minimalizmas atsirado dėl būtinybės sumažinti nereikalingų daiktų kiekį, siekiant atlaisvinti erdves kasdienei veiklai, kurią po pandemijos vis dažniau atliekame namuose. Norėdami jaustis ramesni ir organizuotesni bei sumažinti stresą, žmonės vis dažniau atsisako perteklinio daiktų kiekio ir dekoro elementų namuose. „Mažiau yra daugiau” taps aktualiau nei bet kada anksčiau.

Taigi, 2022 metais tendencijose atsispindės ne tik minimalus kasdienių daiktų naudojimas, bet ir minimali apdaila, dekoras bei baldų naudojimas. Oras ir laisva erdvė – pagrindiniai minimalizmo reikalavimai interjere.
Parašyti