Apie laimę, tikslą ir mirtį Pokalbiai

Rugsėjo 8, 2021. nuotraukos: Lina Jushke
Jos gyvenime persipynę tiek skirtingų gijų, kad sunku ir suskaičiuoti. Gimusi Japonijoje, mokyklą baigusi Naujojoje Zelandijoje, prestižinį menų koledžą – Londone, menininkė, keramikė Noe Kuremoto į Lietuvą atvyko tamsų praėjusių metų lapkritį. Kartu su vyru Edvinu, pagal užsakymą gaminamų „Tsubasa“ dviračių kūrėju, ir dviem vaikais – Issey ir Haku – apsigyveno lietuviškame kaime Rokiškio rajone. Čia šiuo metu ir kuriami jos vaikiškai naivūs, paprasti, tačiau kartu rafinuoti ir modernūs japoniškos keramikos darbai. Dalijamės Noe mintimis apie laimę, tikslą ir mirtį.
Apie (ne)laimę...

„Žmonės mėgsta klausti: ar esi laiminga? Koks keistas klausimas. Kartais esu laiminga. Kartais laiminga nesu. Požiūris į laimę – turbūt didžiausias skirtumas tarp Rytų ir Vakarų. Gyvendama Vakaruose mačiau, kiekvienas žmogus nori tos laimės – tai jų gyvenimo tikslas, esmė. O Rytuose žmonėms laimė yra dalykas, kuris atsiranda ir išnyksta, atsiranda ir vėl išnyksta. Negali gyventi laimingo gyvenimo. Gyveni gyvenimą, kuriame laimės momentai tai ateina, tai pasitraukia. Jeigu laimės akimirkos kartojasi dažnai – puiku. Visi norime patirti jų kuo daugiau, bet aš niekada negalėjau pasakyti, kad gyvenu laimingą gyvenimą. Aš gyvenu gyvenimą ir kartu su savo šeima patiriu laimės akimirkas." 
... tikslą...

„Man augant tėtis nuolat kartojo, kaip svarbu turėti tikslą. Kai esi jaunas, tėvų klausyti nenori, tačiau dabar gerai suprantu, ką jis kadais turėjo omenyje. Jei neturi jokio tikslo, kaip gali ko nors pasiekti? Tėtis visada skatino mus turėti gyvenimo taikinį ir apie jį kalbėti garsiai. Turėti tikslą yra pirmasis žingsnis kelyje link jo įgyvendinimo. Šiuo metu mano tikslas – tarptautinė paroda. Jaučiu, kad per ilgai užstrigau Londone. Mano kasdienybė taip pat pilna tikslų – gali surengti parodą „Tate Modern“ muziejuje, bet jei tavo namas sulūžęs, irgi nebus gerai. Pavasarį pradėjome statyti namą, jame bus ir mūsų studija – tai vienas didesnių šeimos tikslų."

... ir mirtį

„Mirtis mus visus sujungia. Paukščiai, avys, katės ir šunys – jie nesirūpina mirtimi ar nemirtingumu, nė vienas jų negalvoja, kaip svarbu nugyventi prasmingą gyvenimą. Visa tai – žmogaus išradimas. Kančia ir privilegija vienu metu. Svarbiausia, mano galva – tiesiog nesigailėti nugyvento gyvenimo."
Parašyti