Darbas iš namų - kaip susikurti produktyvumą skatinančią erdvę Interjeras

Lapkričio 14, 2021. nuotraukos: Lamų Slėnio archyvas
Tinkamos erdvės darbui namuose pastaruosius metus tapo kaip niekada aktualios. Atsakingai įrengtas namų ofisas gali padėti dirbti efektyviau, produktyviau ir patogiau. Viskas, ko jam reikia - erdvė, kurioje būtų sukurta tobula pusiausvyra tarp patogumo ir produktyvumo. 
Svarbiausia - tinkama vieta

Prieš pradedant įrenginėti vietą darbui, pirmiausiai reikėtų įvertinti namuose esančią erdvę. Ar namų biurui galėsite skirti visą atskirą kambarį, o, galbūt, jį reikės įkomponuoti svetainės, virtuvės ar miegamojo zonoje? 

Patogią erdvę darbui galima susikurti ir mažame plote. Daugeliui duomenų ir dokumentų saugykloms persikėlus į internetinę erdvę, daug vietos užimančius dokumentų dėklus, stalčius ir spinteles galime iškeisti į didesnę erdvę mūsų laisvei ir kūrybiškumui. 

Renkantis, kokią namų erdvę išnaudoti namų biuro įrengimui, svarbiausia nuspręsti, kur ir kada reikės dirbti. Galbūt, jūsų darbo pobūdžiui visai nereikalinga uždara ir tyli erdvė. O, galbūt, visai atvirkščiai - jums būtina erdvė, kurioje uždarę duris galėsite netrukdomai dalyvauti virtualiuose susitikimuose ir skambučiuose. 

Nepamirškite tinkamo apšvietimo. Namų biuro įrengimas erdvėje, į kurią sklinda daug natūralios šviesos, tai puikus būdas jaustis aktyvesniems ir energingesniems. Natūralus apšvietimas gali turėti teigiamos įtakos ir mūsų kūrybiškumui, kadangi tamsi erdvė dažnai vargina ir neįkvepia. 


Darbo erdvės kūrimas

Didelės įtakos namų biuro išplanavimui gali turėti reikiamų baldų kiekis. Kai kuriems darbui pakanka vienos kėdės ir patogaus stalo. Kitiems - galimybės dirbti su kelias kompiuterio ekranais ir kita papildoma įranga.  

Apsvartykite, kiek ir kokių baldų jums prireiks kambaryje. Taip pat - ar reikės skirti papildomos erdvės spausdintuvui, dokumentų dėklams, o galbūt, atskiros kėdės susitikimams. 

Planuodami erdvę darbui, pirmiausiai pagalvokite apie darbo stalo padėtį. Nesvarbu, ar jį statysite prie sienos, vidury kambario ar priešais langą, svarbiausia, kad būtų palikta pakankamai vietos atsumti kėdei ir atsistoti. Jei tik turite galimybę, darbo stalą statykite taip, kad jis būtų nukreiptas į langus - taip darbui galėsite išnaudoti natūralią dienos šviesą. Svarbu, kad sklindanti tiesioginė šviesa kuo mažiau paveiktų kompiuterio ekraną.

Pagalvokite ir apie patogią kėdę. Daugeliui didžiąją darbo dienos dalį praleidžiant sėdint, patogi darbo kėdė tampa būtinybe. Investuokite į patogią ir reguliuojamo aukščio kėdę skirtą tik darbui. 

Nepamirškite ir namų ofiso grindinio. Kilimas - puikus garso izoliatorius. Visgi, nusprendus įsigyti darbo kėdę su ratukais, kilimas tampa ne pačiu geriausiu pasirinkimu. Dėl savo tvirtumo ir atsparumo kietmedžio arba dirbtinės medienos grindys puikiai tiktų biurui, esančiame rūsyje. Plytelės taip pat gali būti geras pasirinkimas - tai patvarus ir lengvai prižiūrimas grindinys, tinkamas įvairaus tipo kėdėms. Rinkdamiesi grindinį įsitikinkite jo tinkamumui ne tik darbui, bet ir kitoms veikloms. 

Darbo vieta turi būti ne tik patogi, bet ir įkvepianti
Personalizuokite

Vienas didžiausių darbo iš namų privalumų - galimybė susikurti sau patinkančią ir mielą erdvę darbui. Juk darbo vieta turi būti ne tik patogi, bet ir įkvepianti. 

Todėl apsvarstykite, kokie dekoro elementai skatina jūsų kūrybiškumą. Įvairių menininkų ir fotografų darbai gali papuošti ne tik namų interjerą, bet ir suteikti įkvėpimo darbiniuose reikaluose.

Svarbiausia - nepersistengti. Didelė elementų gausa ir netvarka gali blaškyti. Tačiau tinkamai parinkti elementai ne tik pavers darbo kambarį asmeniškesniu, bet taip pat padidins produktyvumą bei padės nusiteikti darbe kylantiems iššūkiams. 
Parašyti