DIY: popieriniai mamutai  Menas

Sausio 9, 2022. nuotraukos: Ir idėja: Goda Aleliūnienė
Kai turimi žaidimai ar žaislai pabosta – metas naujiems! Keletas pasiruošimo minučių, šiek tiek kartono, darbo žirklėmis, ir štai – per jūsų vaikų kambarį jau žingsniuoja galinga mamutų – didingųjų ledynmečio milžinų – kaimenė. 

Šiuos žaislus nesudėtingai galite pasigaminti kartu su savo vaikais. Drauge pasidomėkite mamutų istorija, palyginkite mamutų ir šiandien dar išlikusių jų giminaičių – dramblių – skirtumus, raskite panašumų ir iš storesnio popieriaus susikurkite savo mamutų. Juk taip dažnai patys geriausi dalykai ir smagiausi žaidimai gimsta iš nieko!
Reikės: 

Storo popieriaus / kartono
Liniuotės
Žirklių arba kanceliarinio peiliuko
Pieštuko, flomasterio
Klijų arba dvipusės lipnios juostos 
Schemos
Konstravimas: 

Pagal paruoštą schemą iš kartono iškirpkite mamuto dalis – kūną, galvą, ausis, iltis. Kūno detalėje ties pažymėta linija įkirpkite vietą įdėti mamuto galvai. Ties punktyrine linija detales sulenkite.

Kadangi mamutai, priešingai nei jų palikuonys drambliai, turėjo kailį – flomasteriu arba teptuku ant mamuto kūno, galvos ir ausų nupieškite ir jį.

Sukonstruokite mamutą: į įpjovimo liniją įstatykite mamuto galvą. Prie galvos priklijuokite ausis ir iltis. Pirštais iltis užrieskite. 

Sugalvokite mamutui vardą ir kartu pažinkite tūkstančių metų istoriją! 
Schema
Parašyti