Interjero dizaineris – ar reikalingas?  Interjeras

Balandžio 15, 2020. tekstas: Ieva Šeibelytė, nuotraukos: Leonas Garbačauskas
Besikuriantys naujuose namuose susiduria su galybe klausimų – projektavimo, stilistikos, ergonomikos. Ne paslaptis, kad interjero dizainerio specialybė populiarėja, o kartu ir vis daugiau naujakurių ieško kuo efektyvesnių būdų, kaip kuriant namus padaryti mažiau klaidų. Ar šiais laikais, kai galybę idėjų gali surasti internete, interjero dizaineris reikalingas? 
Reikalingumas. Visų pirma, reiktų suprasti, kad interjero dizainas – labiau problemų sprendimas nei dekoravimas. Jei esate pasiryžęs nuolat spręsti elektros instaliacijos, baldų projektavimo, santechnikos ir kitas problemas – galite pasikliauti savo jėgomis, tačiau jei šios sritys jums svetimos – derėtų kreiptis į specialistą. 

Stilistika. Svarbu apsispręsti, kokio stiliaus namai jums, jūsų šeimai ir gyvenimo būdui tinkamiausi. Neretai interjero dizaineris yra prilyginamas psichologui – priimant kiekvieną sprendimą svarbu pažinti užsakovą ir pasiūlyti geriausią sprendimą būtent jo namams. Žinoma, peržiūrėjus galybę paveikslėlių internete, knygose ar žurnaluose tai galima padaryti ir pačiam. Svarbiausia nesikliauti naujausiomis tendencijomis, o gebėti atidžiai atsirinkti, kas tikrai patinka jums patiems. 

Projektavimas. Derėtų nepamiršti ir techninės pusės – su meistrais bendraujama brėžinių kalba. Be jų pakeisti buto lubas, grindis ar sienas yra ne taip paprasta. Jei norite pakoreguoti buto apšvietimą, tuomet galima pritaikyti posakį „Devynis kartus pamatuok, o dešimtą – kirpk“. Antraip šviestuvas gali kabėti ne ties valgomojo stalo centru, o virš vieno iš valgančiųjų kėdės. 

Finansai. Prieš pradedant kurti namus nepaprastai svarbu susiplanuoti biudžetą. Jeigu esate labai pareigingas, laikotės susidėlioto plano, tą pavyks pasidaryti ir pačiam, tačiau interjero dizaineris pirmųjų susitikimų metu aptars namų kūrimo biudžetą ir papasakos, kaip namus įsirengti finansiškai optimaliausiai. 

Kūrybingumas. Ne viskas privalo būti nauja — galima perdaryti senus baldus, pritaikyti jau turimas dekoratyvines detales ar akcentus. Reikia tik apgalvoti spalvas, tekstūras, grafinius elementus. Tuomet apjungti visas patikusias idėjas į bendrą visumą, kuri būtų ne tik vizualiai patraukti, tačiau ir turėtų išliekamąją vertę bei būtų patogi gyventi. 

Kuriant naujus ar renovuojant senuosius namus vertinga bent susitikti su interjero dizaineriu. Tam, kad jis padėtų įsivertinti būsto būklę, nustatyti patalpų funkcijas ir apsispręsti dėl spalvinės gamos. Kadangi namų įrengimas dažnai užtrunka gana ilgai, svarbu turėti žmogų, kuris atidžiai sektų kiekvieną procesą ir taip padėtų išvengti nesklandumų. 

Parašyti