Kad namus dekoruoti būtų paprasčiau Interjeras

Rugpjūčio 10, 2022. tekstas: Gabija Morkūnaitė, nuotraukos: Unsplash
Dabar kaip niekad gerai suprantame, kaip svarbu turėti ne tik patogius, bet širdžiai (ir akims!) mielus namus, kuriuose gera leisti laiką. Namus, kurie yra ne tik mūsų, bet ir apie mus. Visai nesvarbu, ar ieškote idėjų naujiems namams, ar norite atšviežinti jau pažįstamą erdvę, šie patarimai leis sukurti vientisą namų interjerą bei subalansuoti šviesos ir erdvės pojūtį.

Kilimas: rinkitės patį didžiausią!

Ne visi apie tai pagalvoja, kurdami savo namų erdvę, tačiau kilimas – reikšminga interjero ir erdvės atmosferos dalis. Jis padeda išryškinti pasirinktą interjero dizaino stilių, suteikia šilumos bet kokiai erdvei, sugeria garsą, o taip pat gali tapti kambario interjerą apvainikuojančiu, išskirtiniu dizaino elementu. Net dekoruojant mažą erdvę, verta rinktis didelį kilimą, mat mažas kilimas mažoje erdvėje tik pabrėš jos mažumą, o didesnis – vizualiai ją išplės.

Dekoruokite grupėmis po tris

Jeigu turite erdvę, kurioje daug tuščių paviršių, arba, atvirkščiai, turite daug dekoratyvių objektų ir vis neatrandate tinkamo būdo juos visus išdėlioti taip, kad bendras vaizdas neatrodytų atsitiktinis ir chaotiškas, padės labai paprasta gudrybė – dekoruokite objektus grupuodami po tris. Visi jie turėtų būti skirtingo dydžio ir erdvėje nubrėžti nematomą trikampį. Tai leis žvilgsniui nuosekliai judėti erdvėje, pirmiausia „pagaunant“ aukščiausią objektą, toliau leidžiantis žemyn skirti dėmesio kiekvienai detalei. Tokiu būdu išvengsite vizualinio chaoso, o skirtingi objektai nebekonkuruos tarpusavyje. Ši taisyklė puikiai gelbsti dekoruojant komodas, konsoles, židinio atbrailas ar lentynas.

Pakabinkite veidrodžių

Jeigu nesiseka atrasti jūsų namų sienoms tinkančių meno kūrinių, veidrodis taip pat jas puikiai atgaivins. Dar daugiau – veidrodis erdvei suteiks gylio. Jei veidrodį pakabinsite ant gretimos langui sienos, jis, atspindėdamas natūralią šviesą, suteiks daugiau šviesos visam kambariui ir vizualiai padidins erdvę. 

Atkreipkite dėmesį, ką veidrodis atspindės. Nesinori, jog veidrodis erdvėje pakartotų objektus, kurie nėra itin estetiški, pavyzdžiui, kondicionierius, dūmų detektorius ir pan. Kad to išvengtumėte, prieš kabindami veidrodį atsistokite veidu į erdvę, kurią jis atspindės ir apžiūrėkite, ar joje nėra erzinančių detalių.
Išnaudokite erdvės „akluosius taškus“ 

Bet kuriame kambaryje vieni kampai yra pastebimesni už kitus. Šie kampai (pavadinkime juos „aklaisiais taškais“) iš tiesų yra puikios slėptuvės mažiau estetiškiems, bet reikalingiems daiktams –televizoriui, buitinei technikai ar kondicionieriui. Kaip juos atrasti savo namuose? Bet kuriame kambaryje tai bus siena, kurioje yra durys į kambarį bei arčiausiai tų durų esanti gretima siena. Šiose vietose įkurdinus akiai mažiau mielus daiktus, įėjus į kambarį mus pasitiks nuoseklus estetiškas interjeras, be jokių akį rėžiančių detalių.

Sukurkite skirtingus apšvietimo scenarijus

Dažnai apšvietimui neskiriame pakankamai dėmesio, nors tiek daug laiko metuose tenka praleisti prie dirbtinės šviesos! Daugelis interjero dizainerių įsitikinę, jog svetainė ir miegamasis turėtų turėti bent po tris apšvietimo šaltinius, neskaičiuojant lubinio šviestuvo. Praplėsdami apšvietimo šaltinių skaičių namuose užtikrinsite ne tik skirtingų erdvių funkcionalumą, bet ir malonią atmosferą. Ryškesnę, šaltesnę šviesą rinkitės funkcinėms erdvėms, tokioms kaip virtuvė ar darbo stalas, o silpnesnę ir šiltesnę ten, kur norisi jaukumo, pavyzdžiui, miegamajame ar svetainėje.
Parašyti