Kaip atrodys jūsų Kalėdų stalas? Kita

Gruodžio 13, 2018. tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė, nuotraukos: „Lempa Foto“, Idėja: Gerda Žemaitytė
Šiandien jums siūlome žvilgterėti į džiaugsmingą kalėdinės kelionės finalą ir pasisemti idėjų, kaip savo švenčių stalą padaryti dar ypatingesnį. Kelios eglės šakelės, šventinės lemputės, žvakės – ir jūsų stalas taps šilčiausia vieta švęsti. 
Idėjos iš gamtos 

Neįtikėtina, tačiau pagrindiniu šventinio stalo puošybos akcentu gali tapti ir toks paprastas akcentas kaip medžio šaka. Apkaišykite ją eglės ar kėnio šakelėmis, prie jos priderinkite eglės žalumo spalvos stalo kilimėlį ir lino servetėles, į nedideles stiklo vazas pamerkite džiovintus vasaros pievas menančius augalus, į stiklo buteliukus įstatykite baltas ilgas žvakes. 
Mėlyna – kaip gruodžio naktys

Kas sakė, kad sodri mėlyna negalėtų tapti pagrindine jūsų šventinio stalo spalva? Ant stalo užtieskite mėlyną it tamsiausios gruodžio naktys staltiesę, pastatykite didelę vazą su neutralių spalvų džiovintais ar šviežiais augalais, pridėliokite skirtingo aukščio žvakių, iš samanų, kankorėžių ar medžio žievės susukite kelis nedidelius vainikus – dabar jūsų Kalėdų stalas tikrai pasiruošęs priimti pačius mylimiausius.
Mėlyna staltiesė - it tamsiausios gruodžio naktys
Natūralumo mylėtojams

Stalą užtieskite natūralios lino spalvos staltiese – prie jos lengvai priderinsite bet kokius savo mėgstamus augalus. Į lėkštę įdėkite nedidelę eglės šakelę ar dailia juostele perrištą servetėlę, ant stalo išdidžiai išrikiuokite vario ar žalvario spalvos indus, žvakes apjuoskite džiuto siūlu, ant sienos pakabinkite eglės šakų vainiką.
Stalo dekoravimas vaisiais? Kodėl gi ne!

Iš nedidelių tujų, eglės, kadagių ar kitų augalų šakų nupinkite pailgą stalo vainiką ir jį dekoruokite vaisiais – granatais, griežinėliais pjaustytais apelsinais, nedideliais rojaus obuoliukais, džiovintomis uogomis, figomis. Norintys sukurti dar šventiškesnį įspūdį, stalo vainiką gali papuošti medinėmis snaigėmis. Naudokite vintažinius indus ir stalo dekoro elementus – senas svarstykles, kurias galėsite panaudoti kaip indą vaišėms, senus metalinius serviravimo indus, stalo įrankius. Lėkštes papuoškite juostele perrišta rozmarino šakele, perpus perpjauta figa, o gal kiekvienam svečiui lėkštėje palikite po mažą dovanėlę – saldainį, šiltą palinkėjimą.
Maksimalistams

Jeigu manote, kad Kalėdų stalas turi būti pilnas spalvų, energijos ir gyvybės – ši idėja kaip tik jums. Ant stalo sustatykite daug skirtingų aukščių ir spalvų žvakių, per vidurį pastatykite eukaliptų puokštę ar nedidelę lemputėmis nukabinėtą eglutę, ant staltiesės pamėtykite riešutų, cinamono lazdelių, sudėkite visus gardžiausius žiemos desertus – sausainius, meduolius, pyragus, tortus. Juk šventinis stalas – ne vieta kuklintis! 
Parašyti