Kaip kurti namus vadovaujantis meilės sau principais Pokalbiai

Sausio 2, 2022.
Interjero dizainerės, verslininkės, „monu.lt“ tinklaraščio moterims autorės Mildos Daučiūnienės Sapiegaitės kelionė meilės sau keliu prasidėjo prieš penkerius metus, kai moteris suprato, kad nors ir gyvena „teisingą“ gyvenimą it iš vadovėlio, vis tiek nesijaučia pakankama. Tačiau, pasak Mildos, tik ugdydami savo vidinį pasaulį galime iš tikrųjų pasimėgauti sėkme ir kurti šiltesnius santykius su kitais žmonėmis. Milda tiki, kad ir namus kurti reikia tik iš meilės sau.
- Milda, patarkite, kaip planuoti erdves, kad būtų gera jose būti, atsipalaiduoti?

‒ Labai tikiu, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas. Pavyzdžiui, aš visiškai nemėgstu gulėti vonioje, nors žinau, kad kitos moterys tuo itin mėgaujasi. Todėl vienintelis tikrai praktiškas patarimas būtų įsiklausyti savęs, pajausti, kas tau tinka, kas padeda atsipalaiduoti. Galbūt kam nors būtų naudingas meditacinis kampelis su augalais ir žvakėmis, gal kas nors mėgautųsi dušu su eteriniais aliejais – pajauskime, kas mums tinka, taip namuose bus jaukiausia. 

Sąmoningi pasirinkimai – ne tai, kas gražu, bet kas iš tikrųjų teikia mums ramybę ir pilnatvę.
- Ar galima ir namus kurti vadovaujantis meilės sau principais? 

‒ Apskritai namus kurti reikia būtent iš meilės sau. Kviesčiau žmones nesidairyti į kitų būstus stengiantis padaryti įspūdį, o daugiau galvoti apie save ir savo poreikius – kokiuose namuose man būtų jauku gyventi, kas man būtų patogu, koks esu žmogus, ką veikiu, kokia mano diena. Kai namai bus patogūs ir pritaikyti būtent tau, juose gyventi bus smagu, galėsi jaustis laisvai ir jaukiai būti net ir su savimi.
– Papasakokite, kas jums buvo svarbu kuriant savuosius namus? 

‒ Kuriant namus pats svarbiausias man buvo patogumo kriterijus. Žinoma, tai individualus dalykas. Taip pat norėjosi darnos, kad žvilgsniui būtų malonu keliauti per visus namus. 

Nutiko taip, kad viename salone pamačiau šias virtuvėje ir vonios kambariuose įsitaisiusias plyteles ir jas tiesiog įsimylėjau. Taip šis raštas ir koloritas tapo ne tik namų akcentu, bet ir viso interjero jungtimi. Tad interjeras prasidėjo nuo vienos detalės. 

Mes mėgstame gaminti, kiekvieną savaitgalį sulaukiame draugų, tad buvo svarbu namuose turėti didelį valgomąjį stalą, prie kurio būtų jauku leisti laiką. Vis dar daug laiko leidžiame kartu ir šeimoje – suprantu, jog vaikams augant tai keisis, tačiau kol jie tokio amžiaus, norėjosi patogios bendros erdvės, kur kiekvienas turėtų vietos savo veikloms. 

Kadangi su vyru daug skaitome, iškart žinojome, jog mūsų namuose bus atviros knygų lentynos – labai tikiu, kad taip šiuo pomėgiu užkrėsime ir vaikus. Tik kol kas sunkiai sekasi. Kadangi tai yra butas, norėjosi kuo geriau išnaudoti visas jo erdves. Kol kas labai džiaugiamės, kad viskas pavyko taip, kaip ir norėjome. Mūsų namai tokie, kokia ir mūsų šeima.
– Kas šiuo metu svarbu žmonėms, prie kurių namų kūrimo prisidedate?

‒ Džiaugiuosi, kad vis labiau pasitikima dizainerio darbu. Tai bendra tendencija, vis dažniau gyventojai atsiduoda į profesionalo rankas. Taip pat žmonės nori ilgaamžių dalykų, atsisako nekokybiškų kopijų ir, be galo džiaugiuosi, vis dažniau puošia savo namus meno kūriniais. Jeigu pavartytume užsienio interjero žurnalus, juose gausu skulptūrų, paveikslų, piešinių – to jau nori ir lietuviai naujakuriai. Tokie namai ir interjerai iškart kuria istoriją, tampa turtingesni.

Man patinka kurti interjerus, kurie visų pirma būtų praktiški, ištobulinti ir patogūs gyventi. O jau tik po to kiekvieną daiktą gali taikyti pagal būsimo gyventojo skonį. Šiuo metu į interjerus įsilieja daugiau lenktų formų, skulptūriškų baldų, pastebiu, kad žmonėms ima patikti itališko dizaino interjerai.
Parašyti