Kaip susikurti savo svajonių sodą? Kita

Rugsėjo 6, 2021. tekstas: Adelė Galdikaitė, nuotraukos: „Sigridsminde“ archyvas
Įmerkusi rankas giliai į žemę „Sigridsminde“ tinklaraščio kūrėja Camilla Jørvad pasijunta laisva, pamiršta laiką ir visus rūpesčius. Susidūrus su depresija, darbai sode jai tapo geriausiu būdu išgyti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. O šiandien moters sodu ir kasdienybe žavisi daugiau kaip 65 tūkst. sekėjų, norinčių bent akimirkai nusikelti į ramų, nedidelį, rūkų gaubiamą ūkį Danijos saloje, kuriame karaliauja gamta. O svajojantiems patiems susikurti savo sodą, Camilla dalijasi patarimais nuo ko pradėti.
 Jei esate tik pradedantis sodininkas, Camilla pirmiausiai rekomenduoja sau iš anksto atleisti už visas klaidas, visus kartus, kai jūsų augalai neišgyvens ir nuvys – taip turbūt nutiks daug kartų. Tačiau rūpintis sodu tikrai nėra taip sudėtinga, kaip gal gali pasirodyti. Dažnai kūrėja persodina augalus ar pjauna krūmus anot sodininkystės vadovėlių netinkamu metu, bet beveik visada viskas vis tiek būna gerai. 

Neverskite augalų augti jiems netinkamomis sąlygomis, jie niekuomet neužaugs tokie gražūs, kokie turėtų, o jūs tik švaistysite laiką ir energiją. Auginkite tokius, kurie galės žydėti jūsų klimate, turimoje žemėje, šviesoje, ir jie jums tikrai atsidėkos.

Be to, Camilla nenaudoja jokių cheminių medžiagų ir pesticidų, todėl ir kitiems pataria veikiau kurti sveiką, klestinti sodą, o jo ekosistema pati viskuo pasirūpins.
Pačios paprasčiausios gėlės, išaugančios iš sėklų, Camillos nuomone, yra medetkos ir kosmėjos. Jei dar niekada nesodinote gėlių iš sėklų – pabandykite jas. 

Realistiškai įsivertinkite, kiek laiko iš tiesų galėsite skirti augalams, ir nuoširdžiai to laikykitės.  Ir būkite sau atlaidūs – sodas turėtų teikti džiaugsmą, o ne tapti dar vienu streso šaltiniu, pataria tinklaraščio kūrėja.
Camillos mėgstamiausi augalai:

Pati mylimiausia sodininkei turbūt yra rusmenė. Tokia tvirta ir aukšta, tačiau kartu gražiais ir trapiais žiedais, kuriuos labai myli bitės. Rusmenė puikiai žydi tiek gėlių sode, tiek tarp daržovių, taip pat ir laukinėse pievose bei miškingose vietovėse.

Jurginai. Tai labai lepios ir daug darbo reikalaujančios gėlės. Kadangi Camilla yra gana tingi sodininkė, juos pradėjo auginti tik prieš trejus ketverius metus, tačiau dabar jos sode žydi daugiau kaip trisdešimt skirtingų jurginų rūšių. Kūrėja mėgsta jurginus vadinti vėlyvos vasaros ir rudens sodo karaliais.

Ėžiuolės. Tai vaistinis augalas, kurį labai mėgsta įvairūs sodo vabzdžiai. Ėžiuolės gražios lyg architektūros kūriniai, grafiškų spalvų ir formų.

Cukinijos. Pakankamai palaisčius tik vieną augalą, jis užaugins gėrybių visai vasarai. Paprastai cukinijas Camillos šeima renka ganėtinai jaunas (15 cm ilgio), tada jos skanios tiek žalios, tiek virtos.

Lapinis kopūstas. Camillos mylimiausia rūšis – cavolo nero. Ji sodina šį kopūstą kiekvienais metais ir jis duoda derliaus tiek visai kūrėjos šeimai, tiek viščiukams visą rudenį ir žiemą.
Sodo kūrimas ir kasdienė jo priežiūra, anot Camillos, yra geriausias būdas puoselėti tiek fizinę, tiek psichologinę sveikatą. Šiandieniniame pasaulyje daugelis visą dieną praleidžiame prie ekranų – darbe prie kompiuterio, grįžę namo – prie televizoriaus. Kadangi kūnas nebeturi galimybės pavargti fiziškai, mūsų mintys visada parengtoje pozicijoje.  O buvimas sode padeda pamiršti save, laiką ir bent akimirkai pajausti kaip stipriai bei neišskiriamai gamta ir žmogus yra susiję. 
Parašyti
NYC NY Moving company
2021-09-25 19:20
I actually appreciate your blog site.. Very good colors & theme. Did you Establish This web site oneself? Please reply back again as I’m hoping to create my very individual blog site and would like to know in which you bought this from or just what exactly the theme is named. Thanks!
how to lose weight
2021-09-20 21:09
It’s hard to find knowledgeable folks for this subject, having said that, you seem like you really know what you’re referring to! Many thanks