Kapsulinės spintos link Mada

Rugpjūčio 16, 2022. tekstas: Gabija Morkūnaitė, nuotraukos: Unsplash
Nors kapsulinės spintos idėja tikrai nėra nauja, tačiau pastaruoju metu ji tapo populiaresnė nei bet kada anksčiau. Naudų tikrai ne viena – sąmoningesnis vartojimas, daugiau erdvės namuose ir, svarbiausia, kone utopiškai skambanti galimybė išsitraukti pirmą pasitaikiusį rūbų derinį iš spintos ir su juo atrodyti ir jaustis puikiai. Tai kaip gi pagaliau pasiryžti ir susikurti kapsulinę spintą, kurioje tobulai dera stilius ir funkcija?

Atsikratykite nenaudojamų daiktų

Natūralu, jog drabužių skaičiumi kapsulinė spinta bus šiek tiek mažesnė nei įprastinė. Taigi, pirmiausia ir svarbiausia užduotis, kuriant aprangos kapsulę – pertvarkyti dabartinį savo spintos turinį, paliekant tik tuos drabužius, kuriuos dėvite nuolat ir su kuriais jaučiatės puikiai. Jeigu neprisimenate, kada paskutinį kartą kažką dėvėjote, esate prikaupę jums netinkamo dydžio drabužių, o gal tokių, kuriuos kažkada įsigijote tik dėl nepadoriai žemos kainos – metas su jais atsisveikinti. Tai jokiu būdu nereiškia, jog viskas turi skrieti į šiukšlių dėžę: nereikalingus, bet gerus drabužius visuomet galima parduoti, atiduoti ar padovanoti – suteikti jiems antrą gyvenimą.

Kurkite kapsulę ne fantazijai, o realybei

Tam, jog kapsulinė spinta pasiteisintų ir išties palengvintų jūsų gyvenimą, ji turi puikiai atitikti jūsų gyvenimo stilių. Mintyse įsivaizduokite savo eilinę dieną. Ar didžiąją dalį laiko praleidžiate ant kojų, ar sėdėdami? Tenka daug vairuoti, o gal važinėjate paspirtuku ar keliaujate pėsčiomis? Verta atkreipti dėmesį į visus šiuos aspektus – tai padės taikliau pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią aprangą: stilių, medžiagas, siluetus, avalynę ir aksesuarus. Idealiu atveju kasryt spintoje neturėtumėte ieškoti specifinio rūbų derinio, kuris atitiktų planuojamą dieną – net ir užsimerkus ištrauktas derinys turėtų tikti. Ir visai nesvarbu, ar kapsulinę spintą kuriate visiems metams, sezonui ar atostogoms – jei jos turinys atitinka jūsų gyvenimo būdą, apsirengti galėsite be didesnių pastangų.

Išsiaiškinkite, koks yra autentiškas jūsų stilius

Drabužius dėvime kasdien, tačiau atsakyti į klausimą, koks yra jūsų stilius, gali būti ne taip jau paprasta. Ypač, jei jaučiate silpnybę sezoninėms mados tendencijoms. Visgi, kuriant kapsulinę spintą, svarbu turėti bent jau abstrakčią savo stiliaus viziją, kadangi kiekvieną kapsulinės spintos rūbą teks dėvėti ilgiau ir dažniau.

Pagalvokite, kokie yra patys mėgstamiausi jūsų šiuo metu turimi drabužiai. Atkreipkite dėmesį į jų spalvas, siluetą, iš kokios medžiagos jie pasiūti. Jeigu reikėtų savo stilių apibūdinti trimis būdvardžiais, kokie jie būtų? Taip pat pagalvokite apie asmeninius stiliaus favoritus. Jeigu mintyse turėsite žmogų, kurio stiliaus pojūtis jus žavi, apsipirkinėti arba, atvirkščiai, vengti nereikalingo daiktų kaupimo, bus daug lengviau.

Užpildykite likusias spragas

Sąžiningai spintoje palikus tik mėgstamus ir tinkančius rūbus, išryškės tikrasis jūsų kasdienės aprangos pagrindas. Peržvelkite jį ir pagalvokite, ko dar trūksta: gal turite pakankamai viršutinės dalies rūbų, bet tik vienus patinkančius ir tinkančius džinsus, gal didžioji dalis batų taip ir stovi nepaliesti, o diena iš dienos nešiojate vos vieną porą? Paprastai aprangos elementų skaičius, sudarantis kapsulinę spintą, varijuoja nuo 20 iki 50, tačiau už skaičius svarbiau funkcionalumas. Atminkite – jeigu mėgstate sluoksniuoti arba dėvėti monochromatinius derinius, natūralu, kad jūsų kapsulinėje spintoje bus daugiau drabužių. Pirmiausia, galvokite apie stilių ir drabužius, kurie geriausiai išreiškia jus, o tik paskui – kaip tuos drabužius apriboti iki mažiausio, tačiau jūsų poreikius atitinkančio kiekio. Apsipirkinėti bus paprasčiau, jei sąmoningai iš anksto apgalvosite, ko spintoje trūksta.
Jeigu reikėtų savo stilių apibūdinti trimis būdvardžiais, kokie jie būtų?
Parašyti