Kas sužadina idėjas? Menas

Spalio 12, 2021. nuotraukos: Justo Silkausko asmeninis archyvas
Jo tyli ir rafinuota kūryba užliūliuoja stebėtoją savo nuosaikiomis formomis ir keistumopojūčiu. Ji analizuoja santykius bei priežastingumo ryšius tarp objektų ir siūlo naują požiūrį įkasdienius daiktus. Per objektus ir santykį su jais, kaip įsitikinęs interjero dizaineris, keramikas Justas Silkauskas, gali atsiverti daugybė įdomiausių istorijų.
Formos Justui gimsta galvojant apie naudojimo principus. Pasak jo, funkcijos supratimas – vienas pagrindinių formos kūrimo principų.
Kurdamas keramikas atlieka kelis pratimus. Vienas jų – formų blokavimas. Šis pratimas padeda numatyti, kaip objektas veiks ar neveiks funkciškai. Justas mėgsta kelioms dienoms palikti kitus darbus ir tiesiog leisti sau visiškai pasinerti į eskizavimo procesą. Galiausiai įvyksta magija ir vienas iš eskizų būna „tas“. Būna, kad šį gerąjį variantą kūrėjas atranda tik po gana ilgo laiko, kai visos idėjos būna išsekintos. Toks darbo principas padeda gvildenti asmeninę estetiką ir kaupti formų galeriją. Tai, kas netiko vienam objektui, vėliau gali pasitarnauti kaip atspirties taškas kitam. 

O kas keramikui sužadinda idėjas? Nuobodulys! Kūrėjas nuolat stebi aplinką ir joje ieško objektų, kurie turi potencialą būti perkurti kitaip. Įdomiausi jam – buityje naudojami objektai. Pirmieji Justo keramikos kūriniai buvo skirti virtuvės darbastaliui: druskinė, šaukšto dėklas, rakandų indas... Kol kas keramikas neplanuoja atsisakyti funkcionaliosios keramikos ‒ puodeliai, dubenėliai ir lėkštės yra dažniausiai namų aplinkoje naudojami objektai. Justui įdomu pamatyti, kaip šie kasdieniai objektai atsiskleis jo kūrybinėse interpretacijose.
Poklabį su keramiku skaitykite elektroniniame rugsėjo numeryje
Parašyti