Kasdien vis kitas nuotykis Kita

Birželio 28, 2019. nuotraukos: Dovaldė Butėnaitė
„Darbas man lyg nuotykis: niekada nežinau, kokias duris rytoj praversiu, kokius žmones sutiksiu. Smalsumas, azartas ir noras pirmauti – svarbiausios mūsų darbe būtinos savybės“, – šypsosi nekilnojamojo turto ekspertė, „Capital Home“ partnerė ir vadovė Rasa Mitkienė.
– Rasa, papasakokite, kaip planuojate savo dienotvarkę? Kaip dėliojatės prioritetus?

– Savo darbo dieną pradedu, kai visi dar miega! Tas nuostabus tylos metas, kai ramiai susidėlioju dienos darbus, atsakau į skubius laiškus, paruošiu svarbius dokumentus... O tada galiu ramiai ir neskubėdama, nuvežusi vaikus į mokyklą ir darželį, pradėti darbus. Jau nuo 8 val. ryto susitinku su pardavėjais, pirkėjais, aprodau būstus, vyksta derybos. Mano dienotvarkė – atsakingai sudėliota. Bet kokiam susitikimui skiriu tik valandą ir ne daugiau. Visi klientai be galo įdomūs, charizmatiški ir draugiški, tačiau negaliu sau leisti užsiplepėti – nepadaryčiau nė pusės savo dienos darbų. Labai vertinu gyvą bendravimą, mėgstu susitikti prie kavos puodelio, man įdomu pažinti žmones, išgirsti tikruosius jų tikslus ir lūkesčius. 

– Kažkada juokavote, jog mylite savo darbą, nes jums atsiveria visos, net ir pačių prabangiausių Vilniaus butų ir namų, durys? 

– Mėgstu taip juokauti, nes tai – tiesa! Kiekvieną rytą pradedu su nekantrumu ir smalsumu: kas manęs laukia šiandien? Ką šiandien sutiksiu, pamatysiu? Kieno namų duris šiandien praversiu? Pirmiausia man smalsu. Tai lyg kasdieninis nuotykis. Vos pamačius namą ar pakėlus akis į ketinamo apžiūrėti buto langus, mano galvoje įsijungia fantazija: įsivaizduoju žmones, kurie ten gyvena, matau jų buitį, mintyse nusipiešiu interjerą... Kiekvienas namas ar butas – tai atskira istorija, novelė, turinti aiškią pradžią ir pabaigą. Tikiu, jog žmogui ar šeimai persikėlus gyventi į naują būstą, prasideda visiškai nauja jų gyvenimo istorija. Neseniai ir mudu su vyru pardavėme namą užmiestyje ir įsigijome butą Vilniaus centre. Laukiame, kol meistrai užbaigs jį remontuoti. Visa širdimi jaučiu: persikėlus į naują butą prasidės nauja mūsų šeimos istorija. 

– Kokie būstai jus žavi labiausiai?

– Iš tiesų esu tiek visko mačiusi, kad sunku prisiminti ir suskaičiuoti, – nuo senų Vilniaus Šnipiškių, Žvėryno medinių trobelių iki itin skoningų, prabangių erdvių, autentiškos architektūros dvarų ir bažnyčių! Vis dėlto, kalbant visai atvirai, nėra buvę namų, kurie būtų mane kažkaip ypatingai nustebinę. Tiesa, bažnyčia, kurią kartą reikėjo įvertinti, išties paliko didžiulį įspūdį. Aš mėgaujuosi bendraudama, patardama ar padėdama priimti tinkamus su nekilnojamuoju turtu susijusius sprendimus. Juk visiems be išimčių anksčiau ar vėliau sukirba mintis – keisti, pirkti, parduoti ar nuomoti savo nekilnojamąjį turtą? Ir kodėl gi ne? Visiems bent kelis kartus per gyvenimą rekomenduoju išdrįsti pakeisti būstą. Viskas gyvenime keičiasi: mūsų šeimyninė padėtis, finansinės galimybės, poreikiai, – todėl natūralu, kad norisi pakeisti ir būstą. 
Visą istoriją skaitykite gegužės elektroniniame numeryje. 
Parašyti