Naujausia Reda Paula kolekcija – odė amatui ir gyvenimui Mada

Rugsėjo 8, 2022. tekstas: Reda Paula, nuotraukos: Gabija Labutytė
Savo naujausia kolekcija aš kalbu apie santykius su savo artimaisiais ir visa supančia aplinka. Neramūs laikai ir karas Rusijos karas Ukrainoje privertė apmąstyti daugelį klausimų. Ką aš pasiimčiau su savimi, jeigu man tektų bėgti iš savo šalies? Mano draugei ir kolegei teko, šių metų vasario mėnesį, su traukiniu, kartu su mama iš Kijevo. Kaip ji teigė, tai buvo ilgiausia ir labai varginanti, kada nors patirta kelionė. Su savimi ji pasiemė reikalingiausius daiktus ir vieną vienintelę savo kūrybos suknelę, kad neprarastų savasties ir savo svajonių.
Kurdama šią kolekciją atsigrežiau į savo prosenelę, kuriai teko patirti abu pasaulinius karus. Ji buvo siuvėja, dirbo pagal individualius užsakymus ir siuvo savo kaimo žmonėms. Pasirinktą amatą labai mylėjo ir dirbdama nuolat dainuodavo. Tiesa, mėgo ir šokti. Prosenelės aš nepažinojau, bet šeimos buvau nuolat skatinama imtis siuvimo amato, kad pratęsčiau giminės tradicijas. 
Kurdama kolekciją analizavau išlikusias senas giminės nuotraukas. Pastebėjau, kad prosenelė rengėsi labai moteriškai, pagal vyraujantį laikmentį ir siuviniuose mego naudoti aptrauktas sagas. Mama man pasakojo, jog ji tai darė, nes nebuvo galimybės įsigyti gražių ir tinkamų, konkrečiam audiniui. Todėl savo kūrinius dekoruoju aprtrauktomis sagomis, tik jos atsiduria daugiau netikėtose vietose – ant petnešėlių, siūlių sujungimuose. Dizainuose naudoju ir paraukimus su kiaurymėmis - tai lyg tąsa iš praeitos kolekcijos. Tik kiuarymės atsiduria kitose vietose: krūtinės zonoje, ties šlaunimi. 
Kolekcijoje vyrauja pabrėžtas moteriškumas, įliemenuoti ir platėjantys siluetai. Įstrižo kirpimo natūralaus šilko suknelės, palaidinės, prigludusios šilko ir vilnos trikotažo suknelė, išplatejantys paltai. Pasirinkti tamsūs šilkti atspalviai: juoda, raudona, chaki, baklažano pilka. 

Pagal savo kūrybinę filosofiją, naudoju tik tvarias medžiagas. Natūralus šilkas ir vilna yra atraižos, likusios nuo masinės gamybos, pardavimo likučiai, įsigyti iš bankrutavusių įmonių. Išskirtinis kolekcijos gaminys – natūralaus šilko suknelė, perdirbta iš plataus vintažinio sijono. Suknelė apgaubia figūrą, sukurdama kriauklės įvaizdį.

Neatisitiktinai įvaizdinei fotosesijai pasikviečiau šokėją Kristiną, kuri perteikia mano prosenelės meilę amatui ir gyvenimui. Savo kolekcija aš skatinu ieškoti harmoningo ryšio su savimi ir supančia aplinka, nepamirštant gyventi tvariau, sveikiau, rinktis sąmoningiau. 
Parašyti