Niujorkas - vieta, kur pildosi svajonės? Pokalbiai

Rugsėjo 8, 2021. nuotraukos: Jūratė Večeraitė, specialiai „Lamų slėniui“ iš Niujorko
Šiame mieste jai teko patirti ir labai laimingų, ir labai skaudžių akimirkų. Nuolatinis balansavimas ties meilės ir neapykantos riba – taip santykį su energinguoju Niujorku apibūdina jau daugiau nei dešimtmetį čia gyvenanti juvelyrė, juvelyrikos studijos „aka jewellery“ įkūrėja Aušra Bankauskaitė.

„Niujorke visada jauti spaudimą būtinai ką nors daryti, atrodo, nuolat dėl kažko kovoji. Žinau, kad iš šalies tai skamba kaip nuolatinė streso būsena, tačiau tai dalis šio miesto žavesio. Šia energija labai lengva užsikrėsti. Kartais atrodo, kad daugiau nebegaliu, o kartais nesibaigiantis stresas kaip tik suteikia daug jėgų ir noro judėti į priekį. Turbūt be šio miesto polėkio nebūtų išgyvenusi ir „aka jewellery“. 

Pandemijos laikotarpiu labai daug žmonių paliko Niujorką. To, dėl ko šis miestas buvo patrauklus, paprasčiausiai nebeliko. Muziejai, restoranai, koncertai – viskas buvo atšaukta, uždaryta. Vienas didžiausių šio miesto privalumų – kad kiekvienas čia gali surasti sau nišą. Tiek darbo, tiek pramogų prasme. Nesumeluosiu sakydama, kad visi atlikėjai, kuriuos esu svajojusi išgirsti, visos parodos, kurias svajojau aplankyti, kada nors bus ar jau buvo pristatyti Niujorke. Toks šis miestas. Visa ko centras.

Tai vienas brangiausių miestų, tad norint čia gyventi reikia arba labai daug dirbti, arba labai daug uždirbti. Per visus šiuos metus man teko dirbti ne vienam dizaineriui – ilgą laiką tik tai ir dariau. Daugelio darbų tikrai nemėgau, o tai privertė pradėti vystyti savo prekės ženklą. Tačiau Niujorkas tikrai nėra vieta, kurioje svajonės ima ir stebuklingai išsipildo. Labiau tai miestas, kuris padeda suprasti, ko nenori ‒ kad lengviau sužinotum, ko iš tiesų nori. Svajonės niekada pačios nesipildo, vis dėlto Niujorkas yra gera vieta padėti atskirti, kas tau svarbiausia", savo patirtimi dalijasi kūrėja.

Visą pokalbį su Aušra skaitykite rugpjūčio elektroniniame numeryje
Parašyti