Patarimai pirmą kartą įsirenginėjantiems namus Interjeras

Lapkričio 23, 2021. tekstas: Patarimai: Dovilė Home, nuotraukos: Lamų Slėnio archyvas
Nors pirmieji namai iš pažiūros yra džiaugsmas – beveik visiems naujakuriams kainuoja daug streso, nemigos naktų ir gali virsti tikru išbandymu net tarpusavio santykiams, pasakoja interjero dizaino konsultantė Dovilė Matulevičė

To išvengti greičiausiai nepavyks, tačiau įmanoma iš karto nusiteikti būsimiems iššūkiams. Todėl Dovilė dalijasi patarimais, kaip šį jaudinantį procesą paversti labiau džiaugsmu nei kančia.
Pirkinių planavimą pradėkite kuo anksčiau

Yra posakis: nėra nieko pastoviau už laikinumą. Tai itin galioja įsirenginėjant namus. Stalas, kurį nusipirkote pigiai ir greitai, nes „reikia kažkur prisėsti“, greičiausiai ir liks būste visam laikui ir po to gailėsitės, kad paskubėjote. Laikiną objektą pakeisti gal ir nebus sudėtinga, bet prisiversti tą padaryti užtruks.

Mano patarimas – iš anksto stebėti akcijas buitinei technikai, kuo anksčiau pradėti lyginti šviestuvų, apdailos medžiagų kainas, tačiau svarbiausia –neskubėti. Nepirkte impulsyviai.
Išsigryninkite stilistiką
 
Dabar labai populiaru bei patogu pasirengti stilistinį„moodboard“, kuriame aiškiai matomas spalvų, medžiagų bei būsimų namų nuotaikos derinys. 

Šis „paruoštukas“ jums padės nepasiklysti tarp gausybės stilių, medžiagų ir kitų elementų, kurių derinys ir sudaro būsto interjero dizainą.
Bazinės spalvos – pilka, ruda, smėlio spalva, ruda, balta ir juoda
Interjere rinkitės bazinius sprendimus ir personalizuokite akcentais
 
Jei jaučiatės neužtikrinti dėl tam tikrų sprendimų – ar neatsibos, ar neišeis iš mados – geriausia rinktis laiko patikrintus sprendimus ir žaisti su detalėmis. 

Bazinės spalvos – pilka, ruda, smėlio spalva, ruda, balta ir juoda. Norint pagyvinti interjerą spalvomis, patartina rinktis vieną spalvą, kuri bus akcentinė ir subtiliai atsikartos namų dekore: pagalvėlėse, paveiksluose, vazose ar kituose nesudėtingai keičiamuose objektuose.
Atkreipkite dėmesį į savo poreikius

Tikriausiai viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų – namus kuriame pagal vyraujančias tendencijas ar inspiruoti „Pinterest“ nuotraukų, tačiau namai, deja, neatliepia mūsų poreikių.

Jei jūs mėgstate gaminti, greičiausiai, akcentuosite virtuvės zoną ir investuosite į kokybišką buitinę techniką, rinksitės praktiškesnes baldines plokštes, įsirengsite salą su pusbario kėdėmis, kad galėtumėte visi kartu leisti laiką ir bendrauti.

Štai kituose namuose, kurių gyventojai daug dirba ir praleidžia mažai laiko juose, bet vakarais mėgsta pažiūrėti televiziją ar skaityti knygas, turėtų akcentuoti svetainės zoną – rinktis patogų, minkštą sėdimąjį kampą, galbūt, formuoti poilsio erdvę su pora patogių fotelių ir t.t. 

Į tai, ką akcentuoti savuose namuose, turite atsakyti patys.
Apibrėžkite būsto paskirtį
 
Prieš įsirenginėdami būstą, turite įvertinti, ar tai bus jūsų pagrindiniai namai ir ar neplanuojate greitu metu niekur kraustytis. Galbūt, tai tik pirmoji, bet laikina stotelė? 

Šie faktoriai svarbūs planuojant namų interjerą – galbūt „saugiau“ namus, kuriuose neplanuojate ilgai gyventi, įrenginėti universalesniais sprendimais, kad būtų paprasčiau parduoti. Pavyzdžiui, vaiko kambario netapetuoti tapetais su paveikslėliais, o geriau jį padekoruoti spalvingais aksesuarais ir pan.


Atsakingai rinkitės apdailos meistrus

Kadangi apdailos procesas yra sudėtingas savo sudedamosiomis, pravartu, kai meistras gali profesionaliai patarti kokius sienų ar lubų dažus rinktis, domisi inovacijomis bei taiko naujoviškus sprendimus.


Nebijokite klysti

Dažnai pastebiu, kad namai tampa vienas kito kopijomis, bijoma personalizuoti ar rinktis širdžiai artimus sprendimus, nes nenorima suklysti.

Interjero dizaineris padeda sukurti estetišką bei praktišką erdvę gyventi, tačiau juk visgi pagrindinį darbą, kuriant namus, atlieka būsimieji jų gyventojai.
Daugiau patarimų ieškokite Dovilės Instagram paskyroje

O jei norite asmeninės konsultacijos ar būsimų namų vizualizacijos, kviečiame apsilankyti „Dovilė Home“ internetinėje svetainėje: 
Parašyti