Pratimas, padėsiantis išmokti akyliau pastebėti kasdienybės detales Fotografija

Kovo 12, 2022. nuotraukos: Xanthe Berkeley, Laura Pashby/ Quadrille
Prieš dvylika metų Laura Pashby netikėjo, kad jos gyvenimas galėtų būti pakankamai jaudinantis ir įdomus, kad istorijomis iš savo kasdienybės ji galėtų dalytis su kitais. Tačiau dabar Laura tiki ir moko suprasti kitus, kad kiekvienas balsas vertas būti išgirstas. Visų mūsų gyvenimai, visos tų gyvenimų kasdienybės smulkmenos svarbios. Juk būtent jos – mažos istorijos – ir parodo, kas mes esame iš tikrųjų. 

Šiandien Laura su Lamų bendruomene dalijasi pratimu, padėsiančiu išmokti akyliau pastebėti kasdienybės detales. 
Nuotrauka: Xanthe Berkeley
Šis pratimas vadinasi „Šviesos dienoraštis“. Dienos metu pabandykite išmokti mąstyti apie šviesą – iš kur dabar ji sklinda? Ar ji ryški, ar nugesinta, diena debesuota ar saulėta? Kaip šviesa keičiasi? Kai išmoksite iš tikrųjų pastebėti šviesą, pradėsite suprasti, kad dažnai nuotraukose ji yra pagrindinis elementas. 

Siūlyčiau atliekant šią užduotį vesti fotografinį šviesos dienoraštį – šviesų kolekciją. Kitą savaitę stenkitės pastebėti ir nufotografuoti kuo daugiau skirtingų šviesos tipų. Naudodami telefono kamerą pabandykite užfiksuoti saulėtekio ar saulėlydžio, švelnią debesuoto dangaus, putojančią auksinės valandos (valandą prieš saulėlydį arba po saulėtekio) šviesą. Stebėkite, kaip šviesa keliauja per jūsų namų sienas, fotografuokite jos raštus. Ieškokite švelnios, margos saulės šviesos medžio pavėsyje ir aštrios vidurdienio saulės. Atkreipkite dėmesį, kaip šviesa atsimuša į sienas, krenta žemyn link durų ir sklinda per stiklą. Surinkite kuo daugiau skirtingų šviesos pavyzdžių.

Nuotrauka: Laura Pashby/ Quadrille
Savaitės pabaigoje peržiūrėkite savo vaizdus ir pagalvokite, kokius jausmus jie kelia? Kokias istorijas pasakoja šviesa? Ar atradote šviesos dėmių ar šviesos tipų, kuriuos ypač mėgstate? Kaip galėtumėte tuo pasinaudoti pasakodami savo mažas istorijas?
Nuotrauka: Laura Pashby/ Quadrille
Pratimas iš Lauros Pashby knygos „Little Stories of Your Life“: www.smarturl.it/littlestories
Nuotrauka: Xanthe Berkeley
Parašyti