Prisijaukinti vintažą namuose Interjeras

Lapkričio 7, 2022. tekstas: Gabija Morkūnaitė, nuotraukos: Unsplash
Visai nesvarbu, ar tai išsaugota močiutės druskinė, ar antikvarinė komoda – vintažiniai daiktai suteikia namams tai, ką sunku apibūdinti žodžiais, bet lengva pajausti – dvasią. Dabar, kai tvarumas daugiau ar mažiau tampa visų mūsų gyvenimo būdu, vintažinių, antrą gyvenimą gyvenančių daiktų integravimas namų interjere sparčiai populiarėja. Tai lemia ne tik ypatinga šių daiktų aura, bet ir, dažnu atveju, patrauklesnė nei naujo daikto kaina. Vis tik, kai namuose atsiranda pernelyg daug vintažinių daiktų, galime pasijausti tarsi gyvendami muziejuje. Kaip to išvengti?
Derinkite prie neutralių spalvų

Vintažiniai baldai ar kiti interjero elementai paprastai pasižymi išraiškingomis formomis ir dideliu kiekiu detalių. Nors būtent tai ir suteikia jiems šarmo, tačiau kartais bendroje interjero tėkmėje jie gali pernelyg „išsišokti”. Tokį aki rėžiantį daiktą visuomet galima nudažyti neutralia spalva – taip suteiksite bendram vaizdui šiek tiek balanso. Išraiškingesnius objektus taip pat tiesiog galite derinti erdvėje, kurioje vyrauja neutralios spalvos, leisdami jam tapti pagrindiniu erdvės akcentu.
Maišykite vintažą su šiuolaikiniu dizainu

Eklektiškas interjeras yra puikis išeitis mėgstantiems tiek šiuolaikišką interjerą, tiek vintažo teikiamą šilumą ir unikalumą, bet nenorintiems įsipareigoti kažkuriam vienam iš šių stilių. Eklektiškas interjero dizainas leidžia derinti unikalius vintažinius akcentus su, paprastai, minimalistiškais šiuolaikinio dizaino elementais. Išbandykite šias kombinacijas: šiuolaikiško dizaino komoda virš kurios kabo veidrodis su vintažiniu rėmu; vintažiniai naktiniai staliukai šalia modernios išvaizdos lovos rėmo; minimalistiško stiliaus paveikslų rėmai virš vintažinės konsolės.
Sluoksniuokite įvairias tekstūras

Bet kurį interjerą praturtina skirtingos tekstūros. Jas nesunkiai galite sukurti sluoksniuodami įvairią tekstilę, ypač vintažinę – užuolaidas, įvairius užtiesalus, dygsniuotas antklodės. Galbūt kažkur namuose guli iš močiutės paveldėtas gabalas audinio – juo galite apmušti pabodusį fotelį, suteikdami jam naują gyvenimą ir paversdami jį svetainės akcentu, o kartu į interjerą įtraukdami jums asmenišką ir brangią detalę. 
Virtuvė ir vintažas dera visada

Virtuvė yra dėkinga erdvė ekperimentams su vintažiniais daiktais. Juolab, kad jais papildyta virtuvė visuomet atrodo unikaliai ir asmeniškai, kuria jaukių namų aurą. Vario spalvos santechnika, puodai ar spintelių rankenėlės, atviroje lentynoje sudėtos senovinės lėkštės, vintažinio stiliaus plytelės virš virtuvinio stalviršio, vintažiniai lubinių šviestuvų gaubtai su dėvėjimo žymėmis. Būdų, kaip virtuvę papuošti jaukiomis vintažo detalėmis – daugybė. Taigi, pirmyn į sendaikčių turgelį (beje, ar galite įsivaizduoti tobulesnę veiklą romantiškai rudeniškam savaitgaliui)!
Parašyti