Puoškite namus žiedais - pagrindinės gėlių kombinavimo taisyklės Interjeras

Lapkričio 6, 2021. nuotraukos: Lamų Slėnio archyvas
Gėlės turi ypatingą galią namuose sukurti šventės nuotaiką, padaryti juos jaukesnius ir gražesnius. Nors kartais gėlių komponavimas gali atrodyti sudėtingas procesas, paprastas ir patrauklias kompozicijas visai nesudėtinga pasidaryti namuose ir patiems, tereikia laikytis kelių pagrindinių principų. 
Balansas

Kaip ir visose gyvenimo srityse, taip ir gėlių kompozicijose svarbiausia yra balansas ir harmonija. Rinkdami gėles puokštei, įsitikinkite, kad pusiausvyra bus išlaikyta visoje kompozicijoje. Vienoje pusėje įdėdami didelį žiedą, puokštę subalansuoti galite kitoje pusėje pamerkę smulkesnes gėles. 

Mastelis

Viena iš svarbiausių gėlių kombinavimo taisyklių yra atsižvelgimas į mastelį. Kurdami puokštę turite būti tikri, kad ji puikiai tiks aplikoje, kurią norite ja puošti. Taip pat reikia nepamiršti atsižvelgti į gėlių bei indų, kuriuose merskite gėles, proporcijas. Nedidelė puokštė žiūrėsis gražiau mažoje vazelėje, o aukštos gėlės puikiau žiūrėsis aukštoje vazoje. 

Spalva

Kaip ir namų interjere, taip ir gėlių kompozicijose spalvos atspindi tam tikrus jausmus. Rinkdamiesi gėles puokštei, iš anksto apsvarstykite, kokius jausmus norite užkoduoti, kokią nuotaiką sukurti: džiaugsmą, energiją, švelnumą, aistrą, paslaptingumą, eleganciją, o, galbūt, ramybę.
Tekstūra

Kurdami kompozicijas, pasitelkite skirtingas tekstūras ir gėlių formas. Apvalūs, kampuoti, lygūs ar smailūs žiedai ir žalumynai puokštei suteikia profesionalumo ir išbaigtumo. Siekdami išgauti skirtingų tekstūrų pojūtį, galite pasinaudoti ir floristine kempine. 

Dominavimas

Kurdami puokštę iš anksto nuspręskite, kuris elementais bus dominuojantis. Tai gali būti forma, dydis, spalva, tekstūra ar konkretus žiedas. Laikydamiesi vienos bendros puokštės temos, sukursite harmoningesnes kompozicijas. 
Sezoniškumas

Dažnai gražiausios ir įspūdingiausios puokštės yra sukuriamos iš sezoninių gėlių. Nors sezoninės gėlės ne visada išsilaiko ilgai, tačiau jų žiedai tarpusavyje dera labai harmoningai, todėl jums nereikės įdėti daug pastangų, siekiant sukurti gražias ir subalansuotas kompozicijas. 
Rinkdamiesi gėles namams, visada rinkitės tas, kurios jums patinka, nesistenkite išsiaiškinti, kas šiuo metu populiaru, ar vaikytis tendencijų. Kartais didžiausią poveikį gali turėti paprasti žiedai, kuriuos pamatę nejučiomis stabtelėjote, pakerėti gamtos didybės.
Parašyti