Spalvų įtaka interjere Interjeras

Lapkričio 6, 2021. tekstas: Lamų Slėnio archyvas
Naudoti tinkamas spalvas interjero dizaine yra svarbu, tačiau taip pat reikia nepamiršti atsirinkti ne tik tinkamą spalvą, bet ir jos atspalvį. Šviesių atspalvių spalvos dažnai vizualiai praplatina erdvę, tad kambariai atrodys didesni ir šviesesni. O tamsesnės spalvos yra laikomos rafinuotesnėmis, sukuriančiomis imtymumą ir jaukumą. Skirtingi spalvų atspalviai, kuria skirtingas emocijas ir atmosferas, todėl renkantis spalvas, svarbiausia nuspręsti, kurios padės jums sukurti trokštamą namų atmosferą.
Rožinė

Nors rožinė spalva yra gerokai nuvertinta ir dažniausiai naudojama tik mergaičių kambariuose, rožinė spalvų psichologijoje reiškia meilę bei moteriškumą. 

Kadangi rožiniai atspalviai ramina ir suteikia jaukumo, ši spalva dažnai naudojama miegamuosiuose, tačiau, jei gerai išpildyta, puikiai tiktų ir svetainių interjeruose.

Duokite rožinei šansą ne tik vaikų kambariuose. Jos atspalviai puikiai tiktų su gaivinančių ar klasikinių spalvų, nerūpestingų formų baldais. 
Geltona

Turbūt, visai nenustebsite sužinoję, kad spalvų psichologijoje geltona reiškia džiaugsmą, optimizmą ir energiją. Ar tai būtų garstyčių, ar citrinos geltonumo atspalvis, geltona neabejotinai suteikia gyvybingumo.

Žaismingi geltoni atspalviai puikiai tinka vaikų miegamajame ir darželiuose, tačiau taip pat gali būti puikiai panaudojama ne tik vaikams skirtose erdvese.

Tamsesnėse erdvėse geltonos ir auksinės atspalviai suteiks šviesos ir erdvės pojūtį, tad puikiai tiks siekiant vizualiai praplėsti patalpas. 

Žalia

Žalia priskiriama prie teigiamas emocijas skatinančių atspalvių, kadangi simbolizuoja augimą. Žalia spalva yra vienas geriausių būdų įnešti gaivų gamtos pojūtį patalpose, ypač jei jūsų namai yra miesto aplinkoje, kurioje mažai žalumos.

Žalia - ideali sienų spalva edvėse, kuriose norisi atverti savo kūrybines mintis, pavyzdžiui, virtuvėje ar kūrybinėje studijoje. 

Žalia spalva taip pat glaudžiai susijusi su pinigų, praturtėjimo įvaizdžiu, tad puikiai tinka ir verslo objektams.
Violetinė

Violetinė spalvų psichologijoje atspindi daug nuostabių emocijų - nuo gylio ir kūrybiškumo, iki fantazijos ir kilnumo. 

Violetinė spalva turi karališko žavesio ir prabangos. 

Apsvarstykite galimybę naudoti šią spalvą persirengimo kambaryje, kad sukurtumėte ypatinga pasiruošimo vietą, arba ja papuoškite koridorių - taip įeinantiesiems sukurti puikų pirmąjį įvaizdį. 

Juoda

Juoda yra dažnas pasirinkimas ne tik mūsų kasdienėje aprangoje, bet ir interjere. Juodos spalvos neutralumas sukuria kokybės, elegancijos ir rafinuotumo atmosferą.

Spalvų psichologijos spektre prie juodos atspalvių taip pat priskiriamos tokios savybės kaip galia, drama bei paslaptis. Juoda spalva, sukurianti šiuolaikišką patrauklumo įvaizdį, puikiai tinka moderniems interjerams, pramoninėms aplinkoms. 

Nesenstamą žavesį savo namų interjerui suteiksite pasrinkdami ryškius baldus, tikslias architektūrines detales ir modernius apmušalus. 
Juoda spalva puikiai tinkamoderniems interjerams, pramoninėms aplinkoms
Mėlyna

Mėlyna laikoma vienu stipriausių atspalvių spalvų spektro psichologijoje. Gilūs, drąsūs jos atspalviai, tokie kaip tamsiai ar karališka (navy) mėlyna, puikiai žadina pasitikėjimą ir yra siejami su lojalumu, taika ir sėkme.

Šviesesni mėlynos atspalviai namuose kuria ramybės jausmą, todėl puikiai tinka miegamiesiems, vonios kambariams ir gyvenamosioms patalpoms, skirtomis atsipalaidavimui. 

Pilka

Pilka yra viena universaliausių ir labiausiai prisitaikančių spalvų. Psichologijoje jos atspalviai turi įtakos saugumo, intelekto ir tvirtumo suvokimui.

Taip pat yra teigiama, kad pilka sukelia ramybės, kokybės jausmą, kuris idealiai tinka šeimyniniams namams, kuriuose auga judrūs mažyliai. 

Kaip ir su bet kuria spalva, skirtingi pilkos atspalviai kuria skirtingas emocijas: pilka gali būti mikšta ir subtili, arba stipri ir griežta. 
Raudona

Raudona priskiriama prie vienų dramatiškiausių ir labiausiai viliojančių, žadinančių emocijas spalvų. Ši spalva dažnai lydima tokių jausmų kaip aistra, jaudulys ir energija. 

Ambicijos, veiksmas, ryžtas ir valios galia - papildomos raudonos atspalviams priskiriamos savybės, todėl gali būti puikus pasirinkimas namų biurmas ar kūrybinėms erdvėms.

Raudona taip pat turi be galo daug gražių atspalvių: nuo pomidorų raudonos, iki tamsiai raudonos ir bordo. Raudona gali būti puikus sprendimas siekiant sukurti tiek tradicinį, prabangų, tiek pop meno įvaizdį. 

Ruda

Ruda siejasi su komfortu ir atsipalaidavimu. Tai taip pat laikoma struktūros, paramos ir stabilumo simbolis, todėl ruda puikiai tinka tokioms palapoms kaip virtuvė, suteikdama erdvei šeimos susibūrimo ir jaukumo atmosferą.

Būtent šis noras namų erdvėse jaustis jaukiau ir saugiau diktuoja rusvesnių spalvų palečių 2021 metais pasirinkimą.
Parašyti