Svajonių namelio projektas Olandijoje Architektūra

Vasario 25, 2022. tekstas: Aistė Rakauskaitė, nuotraukos: Aistė Rakauskaitė
Architektūros fotografė Aistė Rakauskaitė dalinasi mažame Olandijos miestelyje Studio Abacaxi projektuotu sodo nameliu. 
Būdami vaikai turbūt daugelis svajojome pasistatyti slaptą bunkerį kur nors kiemo glūdumoje. Fotografuodama architektės Martine Duyvis (Studio Abacaxi) projektuotą sodo namelį pasijaučiau lyg grįžusi į savo vaikystės svajonę. Šiame namelyje Olandijos kino industrijoje dirbanti pora šiokiadieniais įsirengia darbo erdvę, o savaitgaliais priima net ir visiškai netikėtai atvykusius svečius. 
Dviejų aukštų 56 m² namelis pastatytas vos 20 m nuo užsakovų namų. Jame įrengti du miegamieji, laisvai transformuojami į darbo erdves, yra valgomasis, virtuvė ir sanitarinis mazgas. Būtent sumaniai išspręstos erdvės leidžia tokiame mažame plote sutalpinti tiek daug skirtingų funkcijų. 
Pagal užsakovų prašymą skirtingose projekto pusėse buvo įrengtos dvi darbo erdvės. Didesnio ploto erdvė skirta filmų kostiumams ruošti, o kita, mažesnė, patogiai pritaikyta scenarijams rašyti. 
Tai buvo ne pirmas kartas, kai fotografavau architektės Martine Duyvis projektą. Visuomet žaviuosi jos atsidavimu detalėms ir drąsa šmaikščiai perteikti kasdienius elementus. Pavyzdžiui, šįkart Martine nusprendė laiptų turėklus nuspalvinti geltonai, išskleidžiamą dvigulę lovą sumaniai paslėpė per visą sienos ilgį besitęsiančioje lentynoje, o duris į namą užmaskavo panaudodama tą pačią medinių lentelių fasado apdailą. 
Statybų procesas
Statybų procesas
Fotosesijos užkulisiai
Fotosesijos užkulisiai
Vakarėjant pasikvietėme užsakovus prisijungti prie fotosesijos. Buvo be galo smagu matyti, kaip užmigdę vaikus ir atėję pasimėgauti paskutiniais saulės spinduliais jie atsipalaidavo ir pradėjo naudotis namelio erdvėmis visiškai nesijausdami esą fotografuojami. 
Teksto autorės, architektūros fotografės darbus galite pamatyti ir jos Instagram paskyroje
Parašyti