Svarbiausia – rūpintis savimi  Kita

Rugsėjo 20, 2021. tekstas: Adelė Galdikaitė, nuotraukos: „Bimil Cosmetics“ archyvas ir Vytautas Budrevičius
Primabalerinos Olesios Shaytanovos gyvenime ritualai turi ypatingą reikšmę. Jais ne tik apipintas baleto šokio menas, jų pilna ir Olesios kasdienybė. Būtent ritualai padeda primabalerinai pasiekti aukščiausius asmeninius ir profesinius rezultatus ir atrasti visa apimančią harmoniją. 
– Olesia, jau beveik du dešimtmečius šokate baletą. Šiame šokio mene gausu įvairiausių ritualų, tiesa?    

– Taip, iš tiesų baleto menas yra pilnas kasdienybę lydinčių ritualų: nuo darbo su savimi iki repeticijų ir pasirengimo pasirodymams. Prieš pasirodymus paruošiu ir apsaugau veidą nuo gausaus grimo – jį tepu drėkinamuoju kremu. Repeticijų metu svarbiausia būti be makiažo, tad veidą tik patepu kremu ir kartais panaudoju pudrą. Kadangi šoku jau ilgą laiką, šie ritualai tapo neatsiejama kasdienybės rutinos dalimi, vedančia į nuostabius rezultatus.  

 – Tikiu, kad jums svarbūs ir asmeniniai ritualai, harmonija. Kaip atrandate balansą visose gyvenimo srityse?   

– Skubančiame ir chaotiškame pasaulyje vis sudėtingiau prisiminti, kad svarbiausia – rūpintis savimi, savo kūnu ir siela. Visą gyvenimą ieškau balanso: tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityse. Asmeniame gyvenime balansą atrandu emocijose, profesiniame – kūno plotmėje. Tikiu, kad nesvarbu, kaip švytėtum viduje, ne visuomet švytėjimas matomas išorėje, todėl svarbu atrasti balansą ir tarp vidinio bei išorinio grožio puoselėjimo. Juk žmogaus veidas – lyg veidrodis, parodantis mūsų meilės sau kiekį. Mano ryto ritualai yra labai paprasti. Pabudusi veidą nuprausiu šaltu vandeniu ir patepu drėkinamuoju kremu. O vakaro ritualai kitokie. Vakare visuomet veidą valau korėjietišku „Med B Black Head Out Micellar Cleansing Water“ miceliniu vandeniu, nuprausiu švelniomis „Med B Black Head Out Cleansing Foam“ putomis. Labai svarbus mano odos priežiūros elementas – niekuomet veido nevalau rankšluosčiu, naudoju popierines servetėles. Nuvaliusi veidą patepu „Med B Premium Toner: Collagen AHA“ toniku ir drėkinamuoju kremu. Mano ryto ir vakaro rutinos labai paprastos, tačiau dėl kokybiškų priemonių – labai efektyvios. 

 – Po pasirodymų turbūt labai svarbu atgaivinti kūną ir mintis, skirti laiko tik sau. Kaip sugrįžtate į save?   

– Iš tiesų, po spektaklių labai svarbu atsigauti, atsikvėpti. Poilsio reikia ne tik kūnui, bet ir veidui. Pasirodymų metu naudojama daug grimo, veido oda tampa apsunkusi, tad svarbu gerai ją nuvalyti ir atgaivinti. Siekiu atrasti vidinę harmoniją, tad odos priežiūra man tapo it savotišku ritualu: veido valymas, prausimas, tonizavimas, veido kaukė, odos patepimas serumu ir kremu... Praktikuoju šį ritualą tris keturis kartus per savaitę. Jaučiuosi žymiai žvalesnė ir džiaugiuosi, kad galiu skirti laiko tik sau.   

– Minėjote, kad jūsų gyvenime ypatingą vietą užima Pietų Korėja. Kuo jus taip sužavėjo Seulas ir jo žmonės?   

– Esminiu mano gyvenimo posūkiu tapo kelionė darbo reikalais į Seulą, Pietų Korėją. Kadangi tai buvo darbinė kelionė, tarp gausių pasirodymų neturėjau daug laiko pažinti miestą, tačiau būdama Seule pastebėjau itin jaunai atrodančius žmones ir atkreipiau dėmesį į jų lygią, skaisčią ir spindinčią odą. Tuo metu mano oda buvo labai nuvarginta pasirodymų grimo, ją buvo sudėtinga prižiūrėti, o korėjiečių odos būklė atrodė tiesiog stulbinančiai! Miesto gyventojai papasakojo, kad puoselėja odą ilgais ritualais. Pamenu, galvojau, kad toks ilgas odos prausimas ir įvairių priemonių naudojimas tik dar labiau apsunkina odą ir kenkia jos mikrobiotai. Vis dėlto buvau neteisi – korėjiečiai naudoja labai kokybišką kosmetiką, todėl jų oda tokia sveika. Nusprendžiau įsigyti korėjiečių kosmetikos, prisikroviau jos pilną lagaminą! (Juokiasi.) Išbandžiau įvairiausių produktų ir gamintojų, analizavau priemonių sudėtis, konsultavausi su kosmetologe, kol radau man tinkamiausias. Pradžioje bandyti nežinomą kosmetiką iš tiesų buvo baisu, juk turėjau tokią problemišką odą. Tačiau rezultatas buvo nuostabus. 

 – Turbūt natūraliai kilo noras įsigyti kokybiškos korėjietiškos kosmetikos ir grįžus į Lietuvą?   

– Tikrai taip! Labai džiaugiuosi ir dėkoju už galimybę tai padaryti „Bimil Cosmetics“ komandai. Veidą paslėpti po gausiu grimu ir makiažu labai paprasta, tačiau manau, kad kur kas svarbiau yra turėti iš tiesų sveiką, gražią ir švytinčią odą.   

– Kuo išskirtiniai „Bimil Cosmetics“?   

– Pažintis su „Bimil Cosmetics“ atstovais, jų rūpesčiu ir odos priežiūrai spinduliuojama meile turbūt nepalieka abejingų! Kadangi mano oda labai problemiška, esu išbandžiusi įvairios kosmetikos iš viso pasaulio, visgi jokios poveikis nebuvo toks efektyvus kaip korėjietiškosios. Tai kosmetika, išsaugojusi korėjietiškas tradicijas ir kartu paremta inovatyviais gamybos sprendimais, pasižyminti ypatingomis drėkinamosiomis savybėms ir atstatanti odos gyvybingumą. Taip pat šioje kosmetikoje nenaudojami odai kenksmingi chemikalai, silikonai, alkoholis, o priemonės yra gausiai papildytos natūraliais laukinėje gamtoje randamais ingredientais.
Parašyti