Svečiuose pas Dainių Ščiuką Interjeras

Sausio 2, 2022.
Po daugiau nei dvejų metų vienas garsiausių Lietuvos fotomenininkų Dainius Ščiuka įgyvendino savo seną svajonę – Vilniaus širdyje, Naujamiestyje, įsikūrė namus-fotostudiją. Į svečius Dainius pakvietė ir mus. Pasižvalgykime! 
Tik pradėjęs galvoti savo namų viziją iš karto žinojau, kad noriu gyventi ir kurti lofte. Tad ir ieškodamas patalpų žiūrėjau tik loftus, ir tik dvejuose rajonuose: Naujamiestyje bei Markučiuose. 

Apsigyvenęs Naujamiestyje supratau, kodėl lofto ieškojau būtent šiame rajone – tai nuostabiai patogi vieta! Anksčiau visą laiką gyvendavau vietose, kur man nebūdavo gera, o štai čia – įspūdingai gerai.
Ieškant tinkamų patalpų namams ir studijai vienas iš penkių pagrindinių aspektų išties buvo šviesa – ir galiu pasakyti, kad šioje erdvėje ji nuostabi! Namų langai atsukti į šiaurės vakarus, tad ji nėra per daug intensyvi. Jei dangus šviesus ir nelabai debesuotas, namuose krinta labai graži, švelni ir puikiai portretams tinkama šviesa. O vakare, kai pradeda leistis saulė, visą kambario sieną nulieja auksinis spindesys, tad namuose būna vadinamoji auksinė valanda. Vasarą stebėti saulėlydžius namuose beveik prilygsta jų stebėjimui prie jūros. 

Tamsiajam metų periodui, kai dienos šviesos mažai, susikūriau puikų apšvietimą. Šioje erdvėje nėra nė vieno šviestuvo ant lubų, viskas paslėpta sienose, tačiau tam, kad sukurtume tobulą apšvietimą net ir žiemos mėnesiais, su architektu turėjome panaudoti net 40 metrų LED juostos!
Niekada nesitikėjau, kad galima susikurti aplinką, kuri tavęs neerzintų. Tik dabar pradedu suprasti, kodėl žmonės mėgsta ir kuria minimalistinius namus – juose nėra triukšmo, gali girdėti pats save. Šie namai, jų kūrimas, augalų sodinimas yra toji kokybiška buitis, apie kurią ilgai svajojau ir kuria dabar labai mėgaujuosi. 

Taip pat džiaugiuosi, kad keičiasi ne tik mano aplinka, bet su ja keičiuosi ir pats. Šie namai įpareigoja: apgalvoti kiekvieną pirkinį, dekoro elementą, jo vietą, namuose visada turi būti švaru ir tvarkinga, netvarka ir ne vietoje padėti daiktai tiesiog čia netinka. Ir nors tvarką labai mėgstu, esu chaotiška asmenybė, tad šie namai padeda ir man pačiam būti geresniam. 
Šie namai ypatingi ir tuo, kad juose smilkalai ir kiti kvapai dėl aukštų lubų labai puikiai pasiskirsto, tad galiu išbandyti ir maišyti skirtingus kvapus ir kurti naujas kvapų kompozicijas. O tamsiais žiemos vakarais mieliau renkuosi deginti kvapiąsias žvakes, tuomet jos tampa mažais kvepiančiais šviesos židinukais.
Turėti studiją ir kartu namus – beveik kiekvieno fotografo svajonė. Ganėtinai stereotipinė, ir, atrodo, visai nesunkiai įgyvendinama, tačiau labai sudėtinga emociškai. Kurdamas tokią erdvę turi suprasti, kad tai trumpalaikis projektas – joje neauginsi vaikų, nekursi šeimos. Šie namai skirti suteikti džiaugsmo dabartiniame etape.  
Parašyti