TOP knygos vaikams Kalėdoms Kita

Lapkričio 9, 2021. tekstas: Rekomendacijos: Rita Paškevičienė, nuotraukos: Dovilė Dagienė, knygyno „Vaikystė” archyvas
Knygos – tai viena gražiausių ir prasmingiausių dovanų vaikams Kalėdų proga. Juk knygose egzistuoja paslapčių ir netikėčiausių istorijų kupinas, niekada nenuobodus pasaulis! Deja, kartais gali būti gerokai sudėtinga iš tokios gausos išsirinkti vertingiausias knygas Kalėdų dovanoms. Gražiausios metų šventės jau visai ne už kalnų, todėl dalijamės vaikiškų knygų knygyno „Vaikystė” įkūrėjos Ritos Paškevičienės knygų vaikams Kalėdoms rekomendacijoms. 
ART MAKING WITH MoMA 

Nuostabi knyga kūrybiškumui lavinti. Joje – 20 modernių menininkų įkvėptų veiklų vaikams. Mini projektai paprastai įgyvendinami, pasitelkiant lengvai buityje randamus daiktus ir priemones. 
SEEINGS THINGS: A KID'S GUIDE TO LOOKING AT PHOTOGRAPHS

Fantastiška knyga ne tik vyresniems vaikams, bet ir suaugusiems. Pati su malonumu vis prie jos grįžtu. Knygoje vaikams atveriamos fotografijos paslaptys. Kaip stebėti ir analizuoti nuotraukas? Kodėl vienos vertos rėmelio, o kitos ne?
POP-UP WORKSHOP FOR KIDS

Ši knyga man pačiai buvo didelis atradimas, nes viršelis tikrai neatspindi jos gėrio. Itin tinkama dovana tiems, kurie neatsispiria vadinamoms pop-up knygoms. Mano dukra prie šios knygos grįžta vėl ir vėl. Gamina pop-up knygas, atvirukus. Viskas paaiškinta labai išsamiai, žingsnis po žingsnio. Svarbu tik nepritrūkti popieriaus ir klijų.
ATLAS OF AMAZING ARCHITECTURE

Šiais metais išleista knyga, kuri jau tapo mūsų knygyno bestselleriu. Jaukiai iliustruota, pasakoja apie išskirtinės architektūros mažai kam atrastus statinius visame pasaulyje. Patiks smalsiems ir keliauti mėgstantiems vaikams. 
THERE MUST BE MORE THAT THAT!

Autorė Shinsuke Yoshitake grįžta su šmaikščia, mąstyti skatinančia paveikslėlių knyga. Ji – apie skirtingus požiūrio kampus ir gebėjimą pabėgti nuo blogų dalykų ir pasitikti gerus. Juk kiekvienas galime pats pasirinkti savo ateitį. Šis kūrinys – lyg priešnuodis pykčiui, aplankius nežinomybei dėl dabarties ar ateities. Kas laukia ateityje? Šis klausimas gali būti kankinantis arba maloniai jaudinantis…

The New York Times išrinkta viena geriausių knygų vaikams 2020-aisiais.
WHEN YOU LOOK UP!

Lorenzo su mama persikelia į naujus namus, bet Lorenzo nesijaučia laimingas. Jam neramu, kad jausis vienišas, atskirtas nuo draugų, kurie dabar egzistuos tik jo telefono ekrane. Atvykęs į naujuosius namus Lorenzo atranda seną paslaptingą rašomąjį stalą su šimtais stalčiukų. Kiekvienas jų turi savo kvapą. Giliai viename stalčiuje jis randa užrašų knygelę ir pradeda skaityti. Verčiant puslapį po puslapio darosi vis įdomiau, netrukus berniukas persikelia į naują, magišką, siurrealistinį pasaulį. Kiekviena istorija – vizualiai skirtinga ir stulbinanti, nukelianti vis į kitą pasaulį. Ši nuostabi grafinė novelė kalba apie stebėjimo ir vaizduotės galią bei atkreipia dėmesį, kad kiekvienas gyvenimą galime patirti savaip.

The New York Times išrinkta viena geriausių knygų vaikams 2020-aisiais. 
THE FOREST

Ypatinga, begalę apdovanojimų pelniusi knyga (įskaitant ir The New York Times). Šeimoje sakome, kad tai - tikras meno kūrinys. Spalvos, karpiniai, popierius....

Nuostabi dovana tiek sau, tiek vaikui. 
LET'S PLAY INDOORS

Knyga-pagalbininkė subjurus orams, kai neretas vaikas skundžiasi, kad jam nuoboduuuuuuuuu. Viduje eilė jaukių veiklų ir idėjų, ką veikti namuose mažiesiems. 
STRANGE BIRDS OF FLANNERY O'CONNOR

Būdama maža mergaitė, rašytoja Flannery O‘Connor buvo pakerėta kieme lakstančių vištų. Ji stebėdavo, kaip šios plazda sparnais, taukši snapais ir žybsi akimis. Sulaukus šešerių jos gyvenimas pasikeitė visiems laikams, kai ji ir viščiukas, kurį Flannery mokė vaikščioti atbulomis, buvo aprašyti laikraštyje „Pathé News“. Flannery suprato, kad žmonėms įdomu įvairios gyvenimo keistenybės. Nors mėgo ir augino įvairiausius paukščius, suaugusi Flannery labiausiai žavėjosi povais…Nuostabios iliustracijos ir didelis formatas. Be galo graži knyga - tiek savo žinute, tiek estetika. 

New York Times paskelbta viena geriausių knygų vaikams 2020-aisiais. 
Kartu su Rita linkime stebuklingo, jau greitai atkeliausiančio Kalėdų ryto, skanių blynų, saldžios uogienės ir minkštų patalų, į kuriuos įkritus taip gera skaityti vaikystės knygas!
Parašyti