Trijų karuselė Pokalbiai

Liepos 24, 2019. tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė, nuotraukos: Dovaldė Butėnaitė
Atrodo, per kelerius metus susiformavęs savitas jų estetikos jausmas juntamas visame šios šeimos gyvenime: ant senutėlio švariame interjere įsitaisiusio ir linine staltiese užtiesto medinio močiutės stalo, ant sienos kabančiame Jurgos gimimą menančiame paveiksle, lininiuose rankomis siūtuose mažosios Ilės pataluose, visų trijų jų drabužių spintoje... Jurga ir Rokas Laukineičiai ant rankų laikydami savo trijų mėnesių dukrą prisipažįsta, kad abu jie – svajotojai, laimingiausi besijaučiantys tada, kai drauge imasi keisčiausių gyvenimo projektų. Na, o Ilė įšoko į šią besisukančią karuselę pačiu tinkamiausiu metu. 
– Manęs vis neapleidžia jausmas, kad savitas estetikos jausmas persipina visose jūsų gyvenimo srityse: namuose, daiktuose, drabužiuose... 

Jurga: Bėgant laikui skirtingi mūsų požiūriai suformavo bendrą nuomonę į aplinką, kurioje gyvename. Manau, dabar geriausiai ją apibūdina balansas: ieškojimas tarp seno ir naujo, paties padaryto ir nusipirkto daikto.

Rokas: Daug laiko vaikystėje praleisdavau kaime, kur aplink auga miškas. Ten nuolat kažką meistraudavau, remontuodavau. Viską darydavome savomis rankomis ir su tuo, ką turėdavome. Ko nors prireikus neskubėdavome pirkti, o galvodavome, ko mums trūksta, kad galėtume pasigaminti patys? Gal užtenka nenaudojamą daiktą išardyti ir perdaryti į naują? Dabar taip pat norisi atsakingai vartoti, naudoti turimus daiktus. Taip ir namuose derinamės: dažniausiai aš suteikiu pirmąją formą, o Jurga poliruoja. (Šypsosi.)
Naujus daiktus sumaišius su senais, namuose būna gera
Kol nepradedi daiktuose žvalgytis istorijų, tol jų ir nesužinai
Visą istoriją rasite popieriniame vasaros numeryje. 
Parašyti