Trys interjero idėjos jūsų atostogų namams Interjeras

Liepos 19, 2022. tekstas: Culdo Studio
Interjero dizaino studijos „Culdo Studio“ įkūrėjas, interjero dizaineris Povilas Kulda su mumis dalijasi specialiai „Lamų slėniui“ sukurtais stilistiniais interjero koliažais, kurie įkvėps jus patobulinti savo atostogų namus!
Skandinaviška vasara 

Pirmasis interjero stilius, idealiai tinkantis lietuviškiems atostogų namams, – tai šiltas ir modernus, natūralių žemės spalvų stilius, su mums gerai pažįstamu ir mylimu skandinavišku prieskoniu. Tai – gana naujas reiškinys sodybų ir atostogų namų srityje Lietuvoje, tačiau bėgant laikui vis tvirčiau atranda savo vietą. Lakoniškas skandinaviškas minimalizmas, modernios linijos, natūralios medžiagos bei kontrastuojantys aksesuarai – tai svarbiausi raktiniai žodžiai, apibūdinantys šį stilių. 

Įsirenginėjant namelį gamtoje svarbu atkreipti dėmesį į aplinką: koks vaizdas matomas per langą, koks kraštovaizdis jus supa. Išsianalizuokite gamtos spalvas – jos taip pat gali turėti įtakos interjero spalviniams sprendimams. Siūlome naudoti natūralias gelsvai pilkintų spalvų tekstūras, kurios derėtų su moliu ir šviesaus medžio spalva. Prie kietų molio, tinko, skaldyto akmens tekstūrų derinkite rupaus audimo interjero tekstilę – sofos audinius, užuolaidas, kilimus. Šį stilių puikiai papildo kokybiškas ir kruopščiai atrinktas dekoras – vazos, akcentiniai indai, neįprastų formų šviestuvai. Tik nepersistenkite – atostogų namuose itin svarbu palikti pakankamai erdvės. 
Gamtos kontrastas 

Jei jums pabodę besikartojantys natūralių spalvų interjerai, šis kaip tik jums! Modernus ir šiek tiek šaltesnis nei įprastai – tai stilius, kuriame vyrauja neįprastos formos ir kontrastai. Griežtesnės formos, metalo tekstūros, ryškesnės spalvos puikiai kontrastuos su atostogų namus supančia gamta. 

Kurdami šio stiliaus interjerą vadinamąjį erdvės „foną“, t. y. grindis, sienas ir lubas, rinkitės ramesnių spalvų – taip unikalūs baldai nepasimes interjero triukšme. Šiam stiliui tinka „užslėptas“ bendras apšvietimas, akcentuojant vos vieną kitą šviestuvą. Įsirenginėjant tokio stiliaus atostogų namus išskirtinių daiktų ieškokite vintažo parduotuvėse – čia puikiai derės „midcentury“ laikotarpio baldai. Vis dėlto, svarbu nepasiklysti – klasikiniams baldams tokio stiliaus namuose ne vieta.
Jaukus boho 

Dar viena interjero idėja – pasisemti įkvėpimo iš tolimosios Balio salos ir šiuo metu pasaulyje itin populiaraus „boho“ stiliaus. Nors abu stiliai panašūs spalviškai, priešingai nei skandinaviškame minimalizme, boho stiliuje gausu dekoro elementų. Čia meistriškai derinami iš ratano, šiaudų, virvelių ir kitų medžiagų pinti baldai, erdvėms nuotaiką sukurti padeda masyvūs džiovinti augalai. 

Tokio stiliaus namuose vietą suras ir makrame technika pintos interjero detalės ar net baldai. Pinti hamakai, supynės, virvelių kompozicijos ant sienos – visa tai namams suteikia minkštumo ir jaukumo jausmą. Kuriant namus ar sodybą šiuo stiliumi, pagalvokite apie betono ar akmens tekstūros grindis – jos leis atsiskleisti išskirtiniams baldams ir itin gausiam dekorui. 
Parašyti